Saadet Pendik’ten Kitap Tahlili

Saadet Pendik’ten Kitap Tahlili

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığınca tüm teşkilat kademelerinde başlatılan “Kitap Okuma Etkinliği” programının ilk kitap değerlendirmesi yazar Muammer Bilgiç ile birlikte gerçekleştirildi.


14 Mart 2016 11:26
font boyutu küçülsün büyüsün


Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığınca İlçe Yönetim Kurulu, İlçe Gençlik Kolları, İlçe Kadın Kolları, Mahalle teşkilatları kısaca tüm teşkilat kademelerinde başlatılan “Kitap Okuma Etkinliği” programının ilk kitap değerlendirmesi ilçe merkezinde “Allah’ını Seven Defanstan Ayrılmasın” kitabının yazarı Muammer Bilgiç ile birlikte gerçekleştirildi.

Kitap değerlendirmesine katılacakların yoğun olması nedeniyle dört ayrı oturumda gerçekleştirildi. Kitap değerlendirme oturumlarında Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Mahmut Kılıç kısa selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında okumanın önemine değinen Kılıç; “bu etkinlikle tüm katılımcılarına kitap okuma alışkanlığının kazandırılması, aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırılmasını amaçladıklarını söyledi. Konuşmasını sürdüren Kılıç; “Kitap Okuma Etkinliği programı çerçevesinde okuma-anlama yetisinin gelişmesi, hayata bakış açısında genişleme, okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığı, insanlarla ilişkileri güçlendirmekle, kişiye daha sosyal bir karakter kazandırmanın yanı sıra dolaylı olarak hayat başarısına etki edecektir. Okumanın yanı sıra kitabı yazarıyla birlikte değerlendirmek, kitapla anlatılmak istenenleri birinci ağızdan dinlemiş olacağız, okuma sırasında aklımıza takılan soruların aydınlatılmasını sağlayacaktır.” dedi.

Kitap değerlendirmesinde birçok soru alan ve yapılan kitap okuma etkinliğinin çok önemli bir eylem olduğunu belirten Muammer Bilgiç, böyle bir etkinliğin yapılmasında, özellikle kitap değerlendirmesinin yapılması gibi ayrı bir formatta yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Kitap okurlarının sorularını cevapladıktan sonra program sona erdi.
Bu haber 545 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar