Koyun Hırsızları Pendik'te yakalandı

Koyun Hırsızları Pendik'te yakalandı

Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nden çaldıkları koyunları İstanbul Pendik'te adaklık kurban olarak sattıkları belirlenen 2 kişi yakalandı. Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nden çaldıkları koyunları İstanbul Pendik'te adaklık kurban olarak sattıkları belirlenen


14 Mart 2016 11:22
font boyutu küçülsün büyüsün


Orhangazi İlçesi Gedelek Mahallesi Kocabayırlar Mevkii'nde, 25 Şubat'ta S.G. adlı kişiye ait 22 küçükbaş hayvan çalındı. Bursa İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Orhangazi İlçe Jandarma Komutanlığı personelinden kurulan özel ekibin yaptığı fiziki ve teknik istihbarı çalışmalar sonucu, hırsızlığı yapan kişiler ve kullandıkları araç tespit edildi.

Şüphelilerin Marmara Bölgesinde organize bir şekilde hayvan hırsızlığı yaptıkları ve çaldıkları hayvanları İstanbul götürerek 'Adaklık Kurban' adı altında piyasaya sürdükleri belirlendi.

Adli makamlardan alınan izinle çalınan hayvanların saklanarak piyasaya sürüldüğü Pendik'teki bir ağıla operasyon düzenlendi. Operasyonda, Bursa'dan çalınan ve bu süre içinde 4 yavru dünyaya getiren 26, İstanbul'dan 17-23 Şubat tarihlerinde, Sakarya'dan da 13 Nisan 2015'te çalınan 58 küçükbaş hayvan ele geçirildi. 

Bursa, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da yapmış olduğu hayvan hırsızlığı suçundan 22 kaydı bulunan 41 yaşındaki A.A. ile Uyuşturucu Madde Kullanmak, Bulundurmak ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçlarından kaydı bulunan 23 yaşındaki O.Ç. gözaltına alındı.

Hayvanların önümüzdeki günlerde sahiplerine teslim edileceği bildirildi.Bu haber 566 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar