Saadet Pendik ERBAKAN Hocasını andı

Saadet Pendik ERBAKAN Hocasını andı

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı Gazeteci-Yazar Mustafa Yılmaz’ın sunumuyla “Güncel Gelişmeler Işığında ERBAKAN ve Siyonizm” konulu seminer gerçekleştirdi


26 Şubat 2016 14:01
font boyutu küçülsün büyüsün


Erbakan Hocamızın vefatının 5. yıldönümü münasebetiyle 27 Şubat - 4 Mart 2016 tarihleri arasında Erbakan Haftası Etkinlikleri kapsamında, Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı olarak Gazeteci-Yazar Mustafa Yılmaz’ın sunumuyla “Güncel Gelişmeler Işığında ERBAKAN ve Siyonizm” konulu seminerimizi Pendik Atatürk Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleştirdik. 
 
Gazeteci-Yazar Mustafa Yılmaz, Erbakan Hoca’nın devlet adamlığını ve siyasi bakış açısını anılarından kesitler vererek anlattı. Mustafa Yılmaz, Türkiye liderliğinde İslam Birliği’ni kurmak adına Necmettin Erbakan’ın büyük mücadeleler verdiğini söyledi. Yılmaz, Erbakan’ın liderlik vasıflarının çok yüksek derecede olduğunu, bunu iç ve dış siyasette oldukça gösterdiğini, özellikle İslam Birliğini kurmak için, Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır, Nijerya, Pakistan ve Türkiye'den oluşan sekiz Müslüman ülkenin birleşmesiyle D-8 Projesi’ne imza attığını Nato’ya, Birleşmiş Milletlere, IMF ye ihtiyacımızın olmadığını gösterdiğini kaydederek, “Necmettin Erbakan bu ülkenin namuslularındandı. Devrim diye bir film yaptılar, Erbakan’ın adını dahi anmadılar. Halbuki Devrim isimli ilk yerli arabalarına destek veren yegane insanların başında gelirdi. Batı Doğu demeden fabrikalar kurdu. Traktörün nasıl yapılacağını, kağıt fabrikasının nasıl kurulacağını, Devrim otomobiliyle otomobilin nasıl yapılacağını, halı fabrikalarının nerelere kurulacağını, şeker fabrikalarıyla doğunun nasıl kalkındırılacağını, çimento fabrikalarıyla yeni yeni inşaat sahalarının nasıl açılacağını biz ondan öğrendik" şeklinde konuştu.  Necmettin Erbakan’ın çok nezaketli ve asil bir insan olduğunu dile getiren Mustafa Yılmaz, “ırkçı liderlere ve siyonizme meydan okudu Erbakan’ın siyasi olarak önü devamlı kesildi ve hizmetleri yarım kaldı. Ama İnşaAllah Milli Görüş mensupları, bu bayrağı yerde bırakmayacak. Önemli olan ne hissettiğimiz değil, ne yapmamız gerektiğini bilerek hak davayı savunmamızdır” dedi. 
Bu haber 506 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar