Müdür Yardımcısına İstismar'dan Ceza

Müdür Yardımcısına İstismar'dan Ceza

Pendik'te bir ticaret meslek lisesinin müdür yardımcısı, 2 kız öğrenciye "sarkıntılık" ettiği gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum edildi.


25 Şubat 2016 13:50
font boyutu küçülsün büyüsün


İstanbul Pendik'te bir ticaret meslek lisesinin müdür yardımcısı, 2 kız öğrenciye "sarkıntılık" ettiği gerekçesiyle 9 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum edildi. Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan müdür yardımcısı H.K. ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada son sözü sorulan H.K, "Sayın hakim bir dilekçeyle beni bu duruma soktular. Sonra ortadan kayboldular. Müştekilerin iddiaları doğru değildir. Ben bu olay nedeniyle tutuklandım. Benim o öğrencilerle fiziksel bir yakınlığım olmadı. Zaten çocukların anne babası bile şikayetçi değil. Bu olay nedeniyle çok mağdur oldum. Beraatimi istiyorum" dedi.

Sanık avukatı Şevki Gürsoy da, "Bu olayda tanık beyanı yoktur. İddialar tamamen iftiradır. Ortada delil de yoktur. Sanığın suç olarak nitelendirilebilecek herhangi bir eylemi yoktur. Beraatine karar verilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık H.K'yi, mağdur öğrenciler F.E. ile C.E'ye karşı "sarkıntılık" suçunu işlediği gerekçesiyle 9 yıl 4 ay 14 gün hapis cezasına çarptırdı.

Sanık H.K'yi, diğer mağdur öğrenciler D.Ş. ve N.K'ye yönelik "cinsel tacizde" bulunduğu gerekçesiyle de 8 ay 12 gün hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, "sanığın bir daha suç işlemeyeceği yönünde mahkemece kanaat oluştuğu" gerekçesiyle hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Pendik'te bir ticaret meslek lisesinde öğrenim gören 4 kız öğrenci, lise müdür yardımcısının kendilerine cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle şikayetçi olduğu belirtilmişti.

İddianamede, psikolog eşliğinde ifadeleri alınan öğrencilerin tutarlı beyanları ve taraflar arasındaki cep telefonu mesaj dökümleri doğrultusunda sanık H.K'nin atılı suçu işlediğinin anlaşıldığı belirtilerek, "Çocukların cinsel istismarı" suçundan 18 yıldan 48 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.Bu haber 658 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • ustalar kanalizasyon / 5 Mart 2016 21:28

    cinsel istismar

    cinsel istimar konusu tck 103 te ele alınmış, 15 yaşını tamamlamayan bir çoçuğa karşı her türlü cinsel davranış olarak tanımlanmşı, cezası 8 ile 15yıl arasında

Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar