CHP Pendik'ten

CHP Pendik'ten

CHP Pendik İlçe başkanı Kemal ERCAN toplu taşımalara yapılan zamlar ve CHP'li belediyelerin asgari ücret zamlarına ilişkin bir basın açıklaması yayınladı.


2 Şubat 2016 13:31
font boyutu küçülsün büyüsün


  CHP Pendik İlçe başkanı Kemal ERCAN toplu taşımalara yapılan zamlar ve  CHP'li belediyelerin asgari ücret zamlarına ilişkin bir basın açıklaması yayınladı.Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Seçim beyannamemizde yer aldığı üzere; İstanbul'daki CHP'li 14 belediyede asgari ücretin 1500 TL olması kararını aldık ve uygulamaya başladık.

    Bir yandan "asgari ücreti 1300 TL yaptık" diye övünürken; öte taraftan toplu taşımaya gerekçesiz bir zam yapan Büyükşehir Belediyesi'ne karşı da bu zammın geri alınması için dava açtık. 
    Ayrıca konuyu büyükşehir belediye meclis üyelerimiz aracılığıyla da belediye gündemine taşıyacağız.
    Dünyanın sayılı şehirlerinden olan ve yaşam kalitesi gün geçtikçe düşen şehrimizde, sürekli zam yaparak ayakta kalmaya çalışan bir yerel yönetim anlayışını bizler kabul etmiyoruz.
    2001 yılından bu yana emekli maaşlarında yapılan basit, göstermelik zamlara karşılık; toplu taşımaya yapılan %300 civarı bir zamla karşı karşıyayız.
    Adaletsiz gelir dağılımı ve aynı adaletsizlikle yapılan zamlara karşı dik duracak, net tavır sergileyecek ve bu dağılımın her alanda en adaletli şekilde yapılabilmesi adına mücadelemizi sürdüreceğizBu haber 545 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar