CHP Pendik Gençliği MUMCU'yu Andı

CHP Pendik Gençliği MUMCU'yu Andı

Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Gençlik örgütü, otomobiline konulan bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu Pendik AKM'de düzenlediği törenle andı.


1 Şubat 2016 13:13
font boyutu küçülsün büyüsün


Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Gençlik örgütü, 24 Ocak 1993 tarihinde otomobiline konulan bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden gazeteci - yazar Uğur Mumcu�'yu Atatürk Kültür merkezinde düzenlediği törenle andı.

Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitleri  Anması etkinliğinde kürsüye ilk olarak CHP Pendik Gençlik Kolu Başkanı Hakan Kuru söz aldı. Kuru yaptığı konuşmasında �"Bu katliamların, acıların bir daha yaşanmaması ve yaşananların gerçek faillerinin bulunup cezalandırılması için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.�"  cümlesine yer verirken Uğur Mumcu�'dan Hrant Dink�'e kadar demokrasi ve barış için mücadele eden herkesi daima yaşatacaklarını vurguladı.

CHP Pendik İlçe Başkanı Kemal Ercan ise, Uğur Mumcu nezdinde yaşamını yitiren tüm demokrasi şehitlerini saygıyla andığını belirterek onların izinden ayrılmayacağını söyledi.  Ayrıca bugün Erdem Gül ve Can Dündar�'ın başına gelenleri faili meçhul cinayetlerin hukuk adı altında uygulanması olarak niteledi. Bu haber 507 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar