Pendik'te Domuz Gribi Alarmı

Pendik'te Domuz Gribi Alarmı

Domuz gribi şüphesiyle Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran bir erkek hasta, tedavi altına alındı.


11 Ocak 2016 15:13
font boyutu küçülsün büyüsün


Domuz gribi şüphesiyle Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvuran bir erkek hasta, tedavi altına alındı. Kimliği açıklanmayan hastanın tedavi edildiği kırmızı alan karantinaya alındı. 

Solunum yolları enfeksiyonu ve yüksek ateş şikayetiyle bugün Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne gelen bir hasta, domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındı. Hemen kırmızı alana alınan hastanın bulunduğu bölüm karantinaya alındı. Hastanın bulunduğu alanda görev yapan sağlık personeli ile hasta yakınlarına maske dağıtıldı. Domuz gribi şüphesi taşıyan hastanın kimliği ve durumu hakkında bilgi verilmedi. Hastanın tetkiklerinin devam ettiği öğrenildi.

Bu arada Anadolu Yakası'nda görev yapan 112 Acil Sağlık görevlileri de telsizle uyarıldı. Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki kırmızı alanda tedavisi süren bir hastada aktif H1N1 virüsü bulunma şüphesi olduğu görevlilere iletildi. Sağlık personelinin maskesiz hastaneye girmemesi istendi.

3 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Domuz gribi belirtileriyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Sabri Ö.'nün önceki gün hayatını kaybetmesinin ardından aynı hastanede tedavi gören Remziye T. ve Mustafa C.A. da dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti. Ölü sayısı 3'e yükselirken 44 yaşındaki Volkan B.'nin ise tedavisi devam ediyor.Bu haber 574 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar