S.Gökçen'deki patlamayla ilgili açıklama

S.Gökçen'deki patlamayla ilgili açıklama

Savcılıktan Sabiha Gökçen'deki patlamayla ilgili açıklama geldi.


8 Ocak 2016 13:35
font boyutu küçülsün büyüsün


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar Soruşturma Bürosu'nca saldırının ardından başlatılan soruşturma sürerken dün Sabiha Gökçen Havalimanı'na yaklaşık 2 kilometre mesafeden 4 havan mermisi atıldığının tespit edildiği, Tuzla Orhanlı Köyü ile havalimanı arasında kalan ormanlık alanda havan topunu sabit tutmaya yarayan çatal ayak bulunduğu iddiası ortaya atıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ise bu iddiaları yalanladı.Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun tarafından yazılı olarak yapılan açıklamada,

şturması Bürosu'nca başlatılan soruşturma halen devam etmekte olup, henüz sonuçlanmamıştır. Basında ve sosyal medyada yer alan haberlerdeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı gibi, patlamanın nedeninin havan topu olduğuna ve yine havan topu atışında kullanılan çatal ayakların elde edildiğine dair bir bilgi başsavcılığımız soruşturma dosyasında mevcut olmayıp, bu hususta başsavcılığımızca hiç bir basın yayın organına her hangi bir açıklama yapılmamıştır" denildi. 

Açıkamanın son bölümünde ise "Başsavcılığımızca olayın her yönü, detaylı olarak gizli ve titiz bir şekilde araştırılmakta olup, sonuçlandığında ayrıca bilgi verilecektir" ifadesi yer aldı. 

TOPRAKTAN ALINAN İZ, İNCELEME ALTINDA
Savcılık kaynakları, ayrıca düzeneğin konulduğu zannedilen toprak zemin üzerindeki izlerden alınan numunelerle ilgili incelemelerin halen sürdüğünü, ilgili raporun henüz kendilerine ulaşmadığını bildirdi.Bu haber 524 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar