SP A.Adayı Muharrem Uzan'ın Röportajı

SP A.Adayı Muharrem Uzan'ın Röportajı

Saadet Partisi İstanbul 1.Bölge Aday Adayı Muharrem Uzan ile Röportaj gerçekleştirdik.


26 Mart 2015 18:33
font boyutu küçülsün büyüsün


Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

1956 Zonguldak Alaplı doğumluyum. Tahsilimi İstanbul Fatih’te tamamladım. Ticari İlimler Akademisi İşletmecilik Yüksek Okulu 1979 mezunuyum. Değişik firmalarda Muhasebecilik ve Yöneticilik yaptım. Halen Pendik’te Mali Müşavirlik Ofisim bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Siyasete ilginiz nasıl başladı? Adaylığınız kesinleştiği takdirde çalışmalarınız nasıl olacak?

1979 yılında Pendik’e geldim ve Milli Görüşcü arkadaşlarla tanıştım bu güne kadar da milli görüşün çeşitli kademelerinde görev yaptım. Milli Görüş düsturunda görev istenmez verilir. Şahsıma da bu dönemde teşkilatımızın temayülü ile Milletvekili Aday Adayı olarak görev verilmiştir. 7 Nisanda adaylıklar kesinleşecek. Aday olsak da olmasak da memleketimizin ve insanlarımızın menfaati doğrultusunda çalışacağız.

Seçilmeniz durumunda siyasete ve bölgemize ne gibi yenilikler ve değişiklikler getirmeyi düşünüyorsunuz?

Değerli liderimiz merhum Prf.Dr.Necmettin ERBAKAN hocamızın yıllardır söylediği gibi toprak ayağımızın altından kaymaktadır. Gerek Ekonomik açıdan gerekse Kültürel, Siyasal ve dış politika açısından memleketimizin durumu hiç iyi değil. Yandaş medya bunu duyurmuyor. Aksine başarısızlıkları başarıymış gibi gösteriyor. Meclisteki muhalefet etkili muhalefet yapamıyor. İktidarın derdi varsa yoksa paralelcilerdir. Görünüşte memleket refah içinde gibi gösteriliyor. Vatandaşımız 10-20 yıl sonrası için borçlandırılmış ve geleceğinden yiyor. Dışarıdan borç alınarak gelir getirmeyecek yatırımlar yapılıyor onlar da yanlış yerlere yapılıyor. Bu yatırımlar Anadolu ya yapılsa büyükşehirlere göç olmaz. Dış borcumuz 600 milyar ın üzerinde. Son merkez bankası polemiğiyle bu borç 151 milyar daha arttı. Çözüm süreci ile Doğu Anadolu Apo nun eline bırakıldı. Dış Politika da hiçbir etkinliğimiz yok. Komşu ülkelere problemlerimiz arttı sadece emperyalist güçlere yardım ediyoruz. Otuz ülkede Soykırım yapılmadı diyenler cezalandırılmaktadır.

Milli görüş partileri görev yaptığı hükümetlerde büyük başarılara imza atmışlar memleketimizin menfaatine olan işler yapmışlardır. Anadolu ya sanayi yatırımları, Kıbrıs Barış harekatı, imam hatip okulları, havuz sistemi, işçiye memura köylüye büyük oranda gelir sağlamıştır. Dış Politikada Yönümüz Emperyalist Batıya değil İslam ülkeleri ile işbirliğine gidilmiş, D-8 kurulmuştur. Siyasi rant uğruna Devletin Kurumları ile kavga içine girilmemiştir. Bu çalışmalar kaldığı yerden aynen devam edecektir.

Pendik'in internet üzerinden yayın yapan tek haber Portalı olma özelliğini taşıyan Pendik Net Haber'i nasıl buluyorsunuz ve Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Bizler Mili Görüşcü siyasetçiler olarak Ulusal medyada yer alamıyoruz. Yerel Medyada ancak sesimizi duyuyoruz. Bu açıdan Pendik Net Haber Objektif olarak görüşlerimizi, haberlerimizi yayınlamaktadır. Teşekkür ederiz.

 
Bu haber 759 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • Sadık DAĞISTANLI / 27 Mart 2015 14:29

    Adam gibi adam..

    Ben Muharrem beyi yıllardır tanırım. Memleketin ihtiyacı olan, adam gibi adamdır. Siyasetin de dua yenidir. Allah yolunu açık etsin abi.

Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar