Saadet Pendik ilçe başkanı ile Röportaj Gerçekleştirdik..

Saadet Pendik ilçe başkanı ile Röportaj Gerçekleştirdik..

Saadet Pendik ilçe başkanı Mahmut KILIÇ ile Röportaj Gerçekleştirdik..


9 Mart 2015 12:27
font boyutu küçülsün büyüsün


Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

1980 Sakarya doğumluyum, aslen Trabzonluyum. İlköğrenimimi Kaynarca'da, orta öğrenimi ise Pendik İmam Hatip lisesinde tamamladım. Yükseköğrenimini Sakarya üniversitesi işletme fakültesi, Yüksek Lisans eğitimimi ise Gebze Yüksek teknoloji Enstitüsünde Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi üzerine tamamladım.

Milli Görüş Partileri olan Refah ve Fazilet Partilerinde muhtelif hizmetlerde bulundum. 1996- 2006 Yılları arasında Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneğinde yöneticilik yaptım. Resmi olarak ilk siyasi görevim 2006 yılında Pendik ilçe Başkanlığımızın daveti üzerine Saadet Partisi Pendik Gençlik kolları başkanlığı olmuştur.2007- 2013 Yılları arasında İcra kurulunda muhtelif görevlerde bulundum. 12 Haziran 2011'de Saadet Partisi 1.Bölge Milletvekili Adayı, 2014 Yerel seçimlerinde ise Pendik Belediye Başkan adayı gösterildim.

Evli ve bir çocuk babasıyım. Kaynarcada ikamet etmekteyim. Gayrimenkul hizmetleri ve ticaretle uğraşmaktayım.

2014 Yerel seçimlerinde Saadet Partisi Pendik Belediye adayı idiniz. Seçim çalışmalarınızı ve sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Evet, Önemli bir yerel seçimi geride bıraktık. Bu seçim sürecinde kucaklayıcı olduk, hep doğruları söyledik. Pendik'in bütün problemlerini açık ve net bir şekilde ortaya koyduk. İlçemizde gerçekleştirilen israfa ve usulsüzlüklere dikkat çektik ve yeni Pendik için yapılması gerekenleri insanımıza aktardık. Bu seçimler vesileyle gönülleri kazandık, birçok yeni dostlar edindik. Bizim için aslolan vicdanlarda temiz sadâlar bırakmaktır. Sizin vesilenizle tekrar Muhteşem bir ilgi, alaka ile bizleri bağrına basan, güler yüz ve teveccühlerini esirgemeyen tüm Pendiklilere,  Kıymetli teşkilat mensuplarımıza, tüm ekip arkadaşlarıma ve bizim için dua eden bütün kardeşlerime fedakar çalışmalarından teşekkür ediyorum.

Ancak bilindiği üzere 30 Mart seçimleri olağanüstü bir süreçte gerçekleşmiştir. Yerel seçim olmasına rağmen adayların ve projelerin seçimi olmamıştır. Halkımız sevdikleri ve inandıkları aday ve partilere rağmen bu olağanüstü şartlarının da etkisiyle farklı partilere oy vermiştir.

Daha öncede değişik platformlarda da ifade ettim üzere tekraren söylüyorum ki; her ne şekilde olursa olsun kazanan arkadaşımıza yeni dönemde başarılar diliyor, bu yeni dönemde israftan, usulsüzlükten ve kişiye özel uygulamalardan kaçınmalarını, adil bir yönetim sergilemelerini bekliyorum. Seçim sürecinde ortaya koymuş olduğumuz projelerimizi uygulamalarında hiçbir sakınca görmüyor, hatta memnun olacağımızı belirtiyorum.

Bu dönemde bütün hayırlı çalışmalarda üzerimize düşenleri yerine getirecek, ancak ilçemizde yaşayanların aleyhine uygulanacak her türlü icraatın karşısında çok ciddi bir muhalefet sergileyerek mücadele vereceğiz.

Saadet Partisinin Pendik'teki çalışmaları nasıl gidiyor?

Milli Görüşün tek temsilcisi saadet Partimizin çok kıymetli mensupları, çok önemli bir davaya mensup olduklarının farkındadır. Bu sebeple bizim için çalışma takvimimiz seçimin ertesi günü başlar, önümüzdeki seçime kadar devam eder. Nitekim ilçemizde de böyle olmuştur.

Seçimlerden kısa bir süre sonra Saadet Partisi Pendik ilçesi olarak 5. Olağan kongremizi temiz, şaibesiz ve tek liste olarak gerçekleştirdik. Pendikli hemşerilerimizin ve teşkilat kadrolarımızın yoğun teveccühü ile yeni bir döneme girdik. Kongremiz vesilesiyle teşkilatlanmamızı tamamlayarak çalışmalarımızı artırdık. Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere birçok etkinliği ilçemizde icra ettik. Bunlardan en önemlilerinden biri yoğun bir şekilde devam eden ev sohbetleri hamlemizdir. 100. Gönül sohbetimizi de muhterem genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa KAMALAK beyefendinin katılımı ile büyük bir salonda gerçekleştirdik. Şimdi 200. Sohbetimize doğru hızla devam ediyoruz.

  2015 Genel Seçimleri için çalışmalarınız ne durumda. Pendik'ten milletvekili adayınız olacak mı?

2015 Genel seçimlerine Pendik teşkilatımız her açıdan hazırdır. Daha öncede belirttiğim üzere çalışmalarımızı çok önceden başlattık.

Pendik ilçemizde Milletvekilliğini hakkıyla yapabilecek birçok arkadaşımız mevcuttur. Bilindiği üzere Milli Görüş anlayışımızda istişareler sonucunda karar verilir. Partimiz istisnasız bütün teşkilat mensuplarımızı bir araya getirir ve ön yoklama yapar. Bu yoklamada herkes aday adayıdır. Teşkilatımızın öne çıkardığı isimler aday adayı olarak ilan edilir. Daha sonra kime görev verilirse diğerleri ve tüm teşkilat mensuplarımız onun peşinde kenetlenerek çalışmalarına devam eder. Bu ön yoklamamızı ilçemizde tamamladık. Bunun sonucunda Hasan BİTMEZ, Ahmet TÜRKCAN, Yasin          KADIOĞLU, Yusuf           GÜRİPEK, Muharrem UZAN ve İsmail AKCAN'ı düzenlediğimiz basın toplantısı ile ilan ettik.

Sayın Başkanım bu güzel söyleşiyi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Son olarak PENDİKNETHABER okurlarına iletmek istedikleriniz nelerdir?

Önümüzde 7 Haziran seçimleri var. Bu seçim diğer seçimlere oranla daha bir önem arz ediyor. Ülkemiz ahlaki yozlaşmanın, ekonomik iflasın, kutuplaşmanın ve bölünmenin eşiğine getirildi. Bütün bu problemleri Milli Görüşten başkası düzeltemez. Çünkü diğer partililerin mensupları iyi niyetli olsalar bile mevcut bozuk düzenle iş yapmaya çalıştıkları için bu milletin lehine iş yapamazlar. Egemen güçlerin ve zenginlerin İzin verildiği kadar iş ortaya koyabilirler.

Bu seçime 31 Parti giriyor. Diğer 30 partiden bizim yönümüz farklıdır. Bu partilerin hiç birinden bozuk düzeni değiştirmekle ilgili bir söz duyamazsınız. Muhterem genel başkanımız Prof. Dr. Mustafa KAMALAK'ın ifadesiyle Saadet Partisi, partilerin değil, bu zalim sistemin alternatifidir. Bu bozuk düzenin alternatifidir. Biz bu düzene bekçi olmaya değil, bu düzenin yerine adil bir düzen kurmaya geliyoruz.

Saadet Partisi olarak tek amacımız milletimize hizmet etmek ve Allah'ın rızasını kazanmaktır. Saadet Partisi bir alternatif değil, tek çaredir. Artık kaybedecek zaman kalmadı. Çünkü toprak altımızdan kayıyor. Yarın çok geç olabilir. Milli Görüş milletin görüşüdür. Gelin yaşanabilir bir Türkiye için, Yeniden Büyük Türkiye için ve Adil Bir Dünya için Saadet Partisi'ne oy verelim. Daha önce hangi partiye oy vermiş olursanız olun, bu sefer hep birlikte Saadet Partisi diyelim, müreffeh bir Türkiye'yi hep birlikte kuralım.

   Efendim zaman ayırıp sizleri tanıma imkanı sunduğunuz için çok teşekkür ederiz yeni göreviniz tekrardan hayırlı olsun.

Bende çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.
Bu haber 2,155 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (1)
  • Abdullah / 4 Nisan 2015 12:35

    Yolunuz açık olsun sayın başkanım

    Artık, Milli Görüşün tek temsilcisi SAADET Partimizin mecliste olma zamanı gelmiştir. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum...

Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar