Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayları

Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayları

Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylığına Üç İsim Müracaat Etti. Dr. Salih Kenan Şahin kimdir?


2 Kasım 2013 13:01
font boyutu küçülsün büyüsün


Erzurum Lisesini 1984 yılında, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini 1990´da tamamladı. SSK Amasya Suluova dispanserinde pratisyen doktor olarak çalışma hayatına başladı. Bu sırada tanıştığı Dr. Sevtap Şahin ile hayatını birleştirdi. 1992´de Tıpta Uzmanlık Sınavında Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon hastalıkları kliniğinde ihtisas yapmaya hak kazandı. Eşinin de bu hastahanede uzmanlık sınavını kazanması ile beraber Pendik'e taşındı. Uzmanlık eğitimini 1996 tarihinde tamamladı. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme Yüksek Lisansı yaptı. İhtisas dönemi içinde birçok sosyal aktivite içinde yer aldı. Çeşitli vakıf ve derneklerde görevlerde bulundu.

1998 yılında Fazilet Partisi Pendik ilçe başkanlığı görevine seçildi. Kasım 1999 olağan ilçe kongresinde tekrar seçildiği ilçe başkanlığı görevine askerlik nedeniyle ayrıldığı Haziran 2000´e kadar devam etti. 2001 yılında başladığı Pendik Belediyesi başkan danışmanlığı görevine 2004 Haziranına kadar devam etti. AK Parti Pendik İlçe teşkilatı kuruluş çalışmalarına katıldı, İstanbul 1. Olağan Kongrede İl Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Seçildi. 2004 Yerel seçimlerinde Pendik Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu. Haziran 2004´den mart 2005´e kadar SSK Kartal Hastanesinde İntaniye Uzmanı olarak çalıştı. Nisan 2005 - Mayıs 2008 arasında SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürü olarak görev yaptı. SSK ve GSS yapılanmasında aktif görevler aldı. Mevzuat ve proje çalışmalarında görevlendirildi.

29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Pendik Belediye Başkan adayı olmuş ve seçimi kazanarak belediye başkanı olarak hizmete başlamıştır.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) yönetim kurulu üyesi de olan Dr. Şahin, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 Tarık Ziyansız kimdir?

1864 yılında Kuzey Kafkasya'dan Türkiye'ye gelerek Tokat'a yerleşen bir ailenin ferdi olan Tarık Ziyansız, 1981 yılında Almanya'nın Stuttgart şehrinde dünyaya geldi. Gurbet yolculuğu yapan ailesinin 1983 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yapması ile ilk ve orta öğretimini sırasıyla 50. Yıl Güzelyalı İlkokulu, Pendik İmam Hatip Lisesi ve Tuzla Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunu olan Ziyansız, Eskişehir Üniversitesi İşletme Fakültesi'ndeki(son sınıf) öğrenimini sürdürmektedir.

AK Parti Pendik İlçe Teşkilatı'nın kurucu üyeleri arasında yer alan Tarık Ziyansız, 2004-2009 yılları arasında üç dönem AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı 3. Olağan Kongresi ile İlçe Teşkilat Başkanı olarak göreve getirilen Ziyansız, İlçe Başkan Yardımcılığı görevine halen devam etmektedir.

Seyyide Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Sare Tamgüney Ziyansız] ile evli olan Tarık Ziyansız, İsra Yapı Taahüt İnşaat Ticaret Ltd. Şti. Genel Müdürü ve Güney Turizm Gıda Hayv. İşl. Ltd. Şti. Genel Müdür Yrd.sı olarak ticari hayatını sürdürmektedir.

 

 Davut Çakır kimdir?

Davut Çakır 1971 Trabzon doğumlu. Evli ve 6 çocuk babası. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu. Davut Çakır 1994 yılında Pendik Belediyesinde kontrol mühendisi olarak başladığı hizmet serüvenini, sırasıyla imar müdürü, fen işleri müdürü olarak sürdürdü.

 2002-2007 yılları arasında Teknik Belediye Başkan yardımcısı olarak ilçeye hizmete verdi.

Pendik ilçesinde hayata geçirilen; İTEP, Uluslararası S.G. Havaalanı, Uluslararası Fuar, Kongre ve Ticaret Merkezi, Pendik Yat Limanı ve 540 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi vizyon projelerin planlama, tasarım ve uygulama süreçlerinde bulundu.

 Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Neyzen Tevfik Kültür Merkezlerinin projelendirme ihale ve yapım çalışmalarını gerçekleştirdi. İlçe genelinin %40'nın imar uygulamalarını sonuçlandırarak 22.000 tapu dağıttı.

Daha sonra başarılı performansından dolayı, kendisine İstanbul Büyükşehir Belediyesinde İmar ve Şehircilik Daire Başkanı olarak görev verildi.

 İBB'den 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı çalışmalarını, 1/25.000 ölçekli İstanbul Nazım İmar planı çalışmalarını yürüttü. 2009 yılında Etüt ve Projeler ve Daire Başkanlığına getirildi. Davut Çakır son olarak İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak görev yapıyordu.

Davut Çakır evli ve 6 çocuk babasıdır.
Bu haber 1,810 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar