Pendik CHP'de Aday Adayı Patlaması

Pendik CHP'de Aday Adayı Patlaması

Yerel seçimler yaklaşırken partilerin belediye başkan adayları da başvurulara başladı.


31 Temmuz 2013 15:50
font boyutu küçülsün büyüsün


Yerel seçimler yaklaşırken partilerin belediye başkan adayları da başvurulara başladı.CHP'de İstanbul Pendik ilçe adaylıkları için başvurular yapıldı. 

 

CHP Pendik’in Aday Adayları:

Bilal Gündoğdu

Av. Tuncer Özyavuz

Muhammed Gülenç

İsmail Kabakçı

Bayram Bekar

Abidin Ekren 

Elif İldan

 

 Bilal GÜNDOĞDU Kimdir? 

1954 yılında Ağrı/Eleşkirt’te doğdu. 1967 yılında  Pendik’te eğitimini tamamlayarak genç yaşlarda iş hayatına başladı. Pendik’te esnaflığın yanında, ulaşım işletmeciliği  ve 1976 yılarında da ulaşım sistemlerinde müteahhitlik yapmaya başladı. 1986 yılının Şubat ayında girdiğim ilk seçimde 32 yaşında kongrede çoğunlukla Şoförler Esnaf Odası Başkanlığına seçildi. Uzun süre Şoför  Esnaf Oda Başkanlık görevinde bulundu. 4 dönem İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Halen görevi devam etmektedir.

28 Mart 2004 Yerel seçimlerinde CHP Pendik Büyük Şehir Belediye Meclis üyeliğine seçildi. Meclis komisyonlarında görevler aldı. . Evli ve dört çocuk babasıdır. 

 

Av.Dr.Tuncer Özyavuz Kimdir?

1972 yılında Çorum’da doğdu evli ve iki çocuk babasıdır.Tuncer ÖZYAVUZ,  1986 yılında Pendik Ortaokulu’ndan,1989 yılında Pendik Lisesi’nden 1995 yılında da Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup, aynı üniversitede Yüksek lisansını ve “Siyasetin Finansmanı” konulu teziyle doktorasını tamamlayarak
“Anayasa Hukuku Uzmanı” olmuştur.Daha sonra Anadolu Üniversitesi
 Açıköğretim Fakültesi’nde İşletme (2007) ve Felsefe(2013) bölümlerini bitirmiş, Bahçeşehir Üniversitesi’nde de “Siyaset Okulu” (2007) ve “Yerel Yönetimler Okulu”
(2011) sertifika programlarına katılmıştır.

2002 yılından bu yana Pendik’te kendisine ait bir büroda avukatlık yapan Tuncer ÖZYAVUZ, aynı zamanda Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde
“İnsan Hakları Hukuku”, “İdare Hukuku” ve “Anayasa Hukuku”, İstanbul Barosu’nda da “Anayasa Yargısı” ve “Kentsel Dönüşüm Hukuku” dersleri vermektedir.

Birçok ulusal gazete ve bilimsel dergilerde makaleleri yayımlanan Tuncer ÖZYAVUZ, uzun yıllardır Pendik Sonsöz Gazetesi’nde ve Pendik Net Haber sitesinde
“Kral Çıplak” isimli köşesinde siyaset, hukuk ve yerel yönetimler üzerine yazılar yazmaktadır. 1998 yılında üye olduğu CHP’de, ilçe başkan yardımcılığı, eğitim sekreterliği, hukuk komisyonu başkanlığı, meclis üyeliği, ilçe seçim kurulu üyeliği gibi değişik görevlerde bulunmuştur.

2002 yılında ilçe başkan adayı, 2007 yılında da milletvekili aday adayı olan ÖZYAVUZ, 2009 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesi Meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. ÖZYAVUZ, bu meclis üyeliği boyunca da
 grup yönetim kurulu üyesi, grup başkanvekili, hukuk komisyonu üyesi olarak hizmet etmiştir.

 

Muhammet Gülenç Kimdir?

Gülenç,1960 Eynesil doğumlu, İktisat Fakültesi Mezunudur. Son 5 yıldır Pendik Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanlığını yürütüyor. 2007 Genel Seçimlerinde Milletvekilliği Aday Adayı oldu. 2009 Yerel Seçimlerinden bu yana CHP Pendik Belediye Meclis Üyeliği görevini yürütüyor. İstanbul Giresunlular Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği ve Giresun Kültür ve Yardımlaşma Derneklerinde yöneticilik görevinde bulundu.İyi derecede Almanca ve İngilizce bilen Gülenç,evli ve 4 çocuk babası.

 

İsmail Kabakçı Kimdir?Elif İldan Kimdir?

Evli ve iki çocuk babası İsmail Kabakçı, 1969 Sinop Boyabat Bahçeköy doğumlu. Orta ve lise öğrenimini İstanbul Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Sakarya Yüksek Okulu mezunu olan Kabakçı 33 yıldır İçerenköy’de Mali Müşavirlik yapıyor. 

 

Bayram Bekar Kimdir?

Bayram Bekar, 1966’da Akçaabat Düzköy’de doğdu. 1976 yılından beri Pendik’te yaşamını sürdürmekte. İlk – orta ve lise eğitimini İstanbul Pendik’te tamamladı. Okan Üniversitesi İnşaat Teknolojisi Bölümü’nden mezun oldu.

Bayram Bekar 1988’den günümüze kadar hizmet vermekte olan, Mimarlık – Mühendislik ve İnşaat-Emlak sektöründe faaliyet gösteren Beyaz Mimarlık Şirketi’nin sahibidir.

1994 yılından bu yana Cumhuriyet Halk partisi üyesidir. Pendik CHP’de 1 dönem ilçe başkan yardımcılığı, 1 dönem eğitim sekreterliği olmak üzere 2 ayrı dönemde yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüttü. 2009 yerel seçimlerinde Pendik’ten İl Genel Meclisi’ne seçildi ve halen bu görevini yürütmektedir.

Ayrıca İstanbul CHP 34. İl Kongresinde yönetim kuruluna seçilmiş ve 12 Temmuz tarihine kadar CHP İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.

 

Abidin Ekren Kimdir? 

1960 Pendik doğumlu olan Abidin Ekren ilk ve orta öğretimini Pendik’te yaptıktan sonra Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1986 yılından beri Serbest Mali Müşavir olarak Pendik’te iş hayatına devam eden Ekren, aynı zamanda Viaport ve İzmit’te bulunan bir turizm şirketinin de ortaklarından. 1987 yılında başladığı siyasi hayatına, 1988 yılında Pendik’te DSP kurucusu olarak devam etti. Aynı partide ilçe başkanlığı görevini de yürüten Ekren 2002 yılında İsmail Cem başkanlığında kurulan Yeni Türkiye Partisi’nin Pendik’teki kurucularından oldu ve ilçe başkanlığı yaptı. Şimdilerde CHP üyesi ve Batı Mahallesi delegesi olarak siyasal yaşamını sürdüren Ekren evli ve bir çocuk babası.

 

 Elif İldan Kimdir?

 

Kendisi Elazığ doğumlu.Mesleği Bankacılık. 10 Yıl Marmara Bölgesi Üst Düzey Basisen -De Sendikacılık Yaptı, Bankadan Ayrıldıktan Sonra Leaf Ltd.Şti. Genel Müdür Olarak Göreve Başladı ve  Halen Genel Müdür olarak çalışmakta. Kendisi 4 Kuşak CHP’li  Bir Aileden Gelmekte ve 3 Dönem 1.Bölge  İstanbul  Millet Vekili Adaylığı yaptı. Şu An ise Pendik İlçemizde CHP’den Belediye Başkan Aday Adayı
 
Bu haber 2,444 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar