Türk Kalp Müziği Korosu!

Türk Kalp Müziği Korosu!

Pendik Bölge Hastanesi’nde hayata geçirilen Kardiyak Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışı, hastane çalışanları, basın mensupları ve Türk Kalp Müziği Korosu’nun konseriyle kutlandı.


11 Mayıs 2011 14:23
font boyutu küçülsün büyüsün


Pendik Bölge Hastanesi’nde hayata geçirilen Kardiyak Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışı, hastane çalışanları, basın mensupları ve Türk Kalp Müziği Korosu’nun konseriyle kutlandı.

KALBİNİZİ SAĞLAM TUTUN!

   “Kalp sağlığı ve kalp rehabilitasyonu olgularına dikkat çekmek ve taşıdığı özelliklerle ülkemizde bir ilk olan Kardiyak Rehabilitasyon Merkezi’ni tanıtmak” amacıyla, Pendik Bölge Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen gecede; güftesinde “kalp” sözcüğü geçen eserler seslendirildi…Açılışta, Klasik Türk Müziğinin dev ismi, TRT ses sanatçısı Yaşar Özel ve Kültür Bakanlığı Devlet Korosu Ses Sanatçısı Recep Alper ÇEVİREL konuk sanatçı olarak sahne aldı…

   “Gözleri Aşka Gülen”, “Kara Sevda”, “Ankara Rüzgârı” gibi ünlü şarkıların bestecisi Gündoğdu DURAN da koroda yer aldı…  Türk Kalp Müziği Korosu ve TSM Konseri ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Bölge Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turgut Göksoy; kurum olarak, bölge insanları ve tüm İstanbullularla, sadece verdikleri sağlık hizmetleri nedeniyle bir araya gelmek istemediklerini belirterek; “Öncülük ettiğimiz ve edeceğimiz sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler aracılığıyla da bir arada olmak istiyoruz onlarla... Hastalarımız yorucu toplantılardan ve içinde tıbbi terimler geçen ciddi konuşmalardan; haklı olarak sıkılıyorlar… Ayrıca bu tür çalışmalar kurum içi iletişimimizi taze tutuyor ve tüm ekibimize moral veriyor. Sağlık ve hayat ile ilgili çok hassas bir mesleği icra ediyoruz ve ruhlarımızı zinde tutmamız gerektiğine inanıyoruz. Koromuzun adı bu yüzden Türk Kalp Müziği Korosu” şeklinde konuştu.   

 

   Projeksiyon gösterileriyle başlayan gecede, kalp sağlığıyla ilgili çalışmaların tarihine de değinilerek, 1800’lü yıllardan itibaren kardiyolojinin gelişimi ve Türkiye’deki çalışmalar anlatılarak Kardiyak Rehabilitasyon Merkezinin geldiği nokta gözler önüne serildi. Gecede ayrıca “kalp rahatsızlığı” yaşayan iki hasta, kalp ritmini ölçen bisikletlere binerek, hemşirelerin gözetiminde ölçümlerin nasıl yapıldığıyla ilgili sunuma yardımcı oldular. Prof. Dr. Turgut GÖKSOY ve kalp sağlığı uzmanı doktorların da kısa birer konuşma yaptığı gece, kalpleri dinlendiren Türk Sanat Müziği şarkılarıyla son buldu…

   Haber: Ayça YILMAZ
Bu haber 1,247 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar