Pendik’li Milletvekili Aday Adayları

Pendik’li Milletvekili Aday Adayları

Pendik ilçemizden muhtelif partilerden çok sayıda aday adayı Parti merkezlerine müracatlarını gerçekleştirdi.Pendik net haber olarak sizlere aday adaylarımızı tanıtmaya devam ediyoruz.


9 Nisan 2011 18:57
font boyutu küçülsün büyüsün


BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ADAY ADAYLARI 

Cemal CAN Kimdir? 1963 Trabzon doğum olan Cemal Can İlk Öğretimini Trabzon'da ve Gümüşhane'de Lise Tahsilini ise İstanbul'da tamamladı. Üniversite halen devam etmektedir. 1983 yılında inşaat sektöründe yerini alan Cemal Can kısa sürede hakkaniyetli politikalar ve adalet çizgisinden şamamdan ilerlediği toplu konutlar alanında denetleyici kimliği ile kısa sürede sektörün başarılı isimlerinden biri haline geldi.

Geliştirmiş olduğu yerel kalkınma ve sosyal konut projeleri ile seksenli ve doksanlı yılların inşaat sektörüne yön veren etkin isimlerinden olan Cemal Can şu anda da geliştirmiş olduğu projeler ile Pendik halkına en ucuz ve en kolay şekilde ev sahibi yapma kararlığındadır.

Geçmiş yıllara dayanan beyaz eşya ve inşaat sektöründeki iş birikimlerini sosyal projeler ile halkı ile paylaşmak isteyen Cemal Can evli ve beş çocuk babasıdır.
 

AK PARTİ ADAY ADAYLARI

Mehmet DEMİRCİ Kimdir?    

 Çamlıhemşin Çat köyü nüfusuna kayıtlı  olup 1962 yılında Erzurumda doğdu. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Erzurumda yaptı. 1983 de KTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesinden  mezun oldu. GYTE İşletme Fakültesinde  Yüksek Lisans Eğitimi yaptı. Aynı Fakültedeki Doktora eğitimi, üstlendiği aktif görevler dolayısıyla Tez aşamasında kaldı.

Erzurum ve Ağrı da şantiyelerde çalıştıktan sonra 1987 yılında İstanbula yerleşti. THY, Emlak Bankası,Emlak Konut gibi kurumlarda görev yaptıktan sonra 1991 de Refah Partisi Yerel Yönetimler Okulu çalışmaları ile aktif siyasete başladı.

1994 yılında Refah Partisinden İstanbul-Tuzla Belediye Meclis Üyesi seçildi ve Tuzla Belediyesi İmar ve Fen İşlerinden sorumlu Teknik Başkan Yardımcısı oldu. 1999 da Fazilet Partisinden tekrar Tuzla ve İst Bşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi.Tuzla Bld İmar Komisyonu Başkanlığı ve İst Bşehir Bld Ulaşım Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Fazilet Partisi kapandıktan sonra 2001 de Ak Parti Kuruluşuna müteakip Ak Partiye geçti ve Ak Partinin Tuzla Belediye Meclisi ve İst Bşehir Bld Meclisindeki ilk meclis üyelerinden oldu.

2004 de Ak Partiden Tuzla Belediye Başkanı seçildi. 28 mart 2009 da hizmet bayrağını devretti. Haziran 2009 tarihi itibariyle Yönetim Danışmanlığı, Mühendislik ve İnşaat işleriyle iştigal etmek üzere kendi şirketini kurdu. Bir dönem Mimar Mühendisler Grubu Yönetim Krl Üyeliği ve Tuzla Spor Kulübü Başkanlığı yapmış olan Mehmet DEMİRCİ, evli ve üç çocuk babasıdır.
   

Halil İbrahim Topal kimdir?

1962 Gümüşhane Doğumlu. 1981Gümüşhane İmam Hatip Lisesi, 1985 İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü, Gebze İleri teknoloji Enstitüsü, Çevre Mühendisliği Bölümü, Master Programı mezunu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Pendik Belediyesi Belediye Başkan Vekilliği, Pendik Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği, Pendik Belediyesi Teknik Başkan Yardımcılığı, Pendik Belediyesi İmar Komisyonu Başkanlığı yaptı.

 

 

 Erol KAYA Kimdir?

1959 Adapazarı-Akyazı doğumlu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul'da bitirdi. Yüksek Öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamladı.
27 Mart 1994, 18 Nisan 1999 ve 28 Mart 2004 seçimlerinde Pendik Belediye Başkanı olarak seçildi. "Belediyelerde Toplam Kalite Yönetimi ve İSO 9001", "Yerel Yönetimler Reformu ve Belediyelerde Yeniden Yapılanma", "Kentleşme ve Kentlileşme", "Yerel Kalkınma Yönetimi" adıyla yayınlanmış 4 kitabı bulunmaktadır.
Pendik Belediye Başkanlığı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerininin ardından Başbakan Baş Müşaviri görevindende milletvekilliği adaylığı için istifa etmiştir.

 

 Hayriye UYGUN Kimdir?
1959 Niğde doğumlu. İlkokulu Niğde’de, ortaokulu İstanbul Beşiktaş Kız Lisesi’nin orta bölümünde bitirdi.1973 yılında İstanbul Çapa Öğretmen Okulu’nda 1976 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi-Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü kazandı.(1976-1980)Üniversiteden mezun olduktan sonra, 1981 yılında Coğrafya Öğretmeni eşim K.Mustafa UYGUN’la evlendi.Aynı yıl Mersin’in Tarsus ilçesinde Edebiyat Öğretmeni olarak göreve başladı.1983 doğumlu   kızı,1990 doğumlu bir oğlu var.
           İstanbul-Kartal Yakacık Lisesi’nde Uzman Öğretmen olarak Okul Müdürlüğü yapmaktadır.(10.03.12011 tarihinde Milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.) Okul müdürlüğünün yanı sıra, İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programına öğrenci olarak devam etmektedir.
          Sırasıyla görev yaptığı okullar ve kurumlar :
1-1981-1988 Mersin-Tarsus Cumhuriyet Lisesi Edebiyat Öğretmeni
2-1988-1991 Pendik İmam –Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni
3-1991-1995 Pendik Kılıçaslan İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni
4-1995-1999 Pendik Rauf Denktaş Lisesi Edebiyat Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı
5-1999-2001 Pendik Alparslan Lisesi Müdür Vekili
6-2001-2007 Pendik Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcılığı ve Müdür Başyardımcısı
7-2007-2010 Pendik Melek Aknil Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Vekili
8-08.02.2010-17.01.2011 Pendik  80.Yıl Nuh Çimento  Lisesi Müdürü
9-17.01.2011-10.03.2011 Kartal Yakacık Lisesi Müdürü

 

Murat Çevik Kimdir?

1974 yılında Van'ın Erciş ilçesine bağlı Karlıyayla köyünde doğdu. İlkokul ,ortaokul pendikte.Liseyi ise; Kartal meslek lisesinde okudu.1992-1994 yılları arası Akyapı şirketler grubunda yöneticilik yaptı.Akabinde Vatani Görevini tamamladıktan sonra 1996 yılında ağabeyiyle birlikte Gayrimenkul ve İnşaat işleri için kurduğu şirketin başında Genel müdürlük yaptı.1999-2004 yılları arasında Yerel seçimlerde Pendik Ramazanoğlu mahallesinde en yakın rakibine 1000 oy fark atarak Muhtarlık seçimini kazanarak Halka Hizmet etti. 2004 yılında ONUR İNŞAAT şirketini kurarak, Pendik, Kurtköy ve Havalimanı çevresinde,Huzurkent Çevik Sitesi, Osmanlı evleri, Şeyhli Hüsnübey iş Merkezi gibi birçok önemli inşaat projelesine imza atmıştır. Halen ONUR İNŞAAT Şirketinin Genel Müdürlüğünü yapmaktadır.
Bunların yanı sıra birçok vakıf,dernek başkanlıkları, yöresel etkinlik ve proğramlarda konuşmacı ve 20'ye yakın başarı plaketi sahibidir. Kaizer uluslar arası federasyonu liderler belgesi, Çevre dostu, kişisel bilgi ve hitap, problem çözme gibi bir çok konularda eğitim almıştır. MURAT ÇEVİK idealist, muhafazakar ve müsbet hareket çizgisiyle, dürüst, güvenilir, iyi yürekli, sosyal sorumluluk ve insanlara yardım konularında gönüllü, halkın yanında, halk için görev almak isteyen, toplum içerisinde sevilen, kararlı, bilinçli birisidir. Şimdi Bütün tecrübesini ve kabiliyetlerini Halka hizmet için kullanmak üzere Ak Parti istanbul Millet Vekili Aday Adayıdır.

   

Ahmet GÜNDÜZ Kimdir?

Yeminli Mali Müşaviri Ahmet GÜNDÜZ Uşak İlinin Banaz İlçesinde 1972 Yılında doğdu. İlkokul ve ortaokul hayatını Uşak İlinin Banaz İlçesinde,  Lise Öğrenimimi Uşak Ticaret Lisesinde tamamladı.  İTÜ Sakarya Muhasebe M.Y. Okulunu bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü de bitirdi.1995 Yılında S. Muhasebecilik Ruhsatını aldı. 2008 Yılında Yeminli Mali Müşavirlik Ruhsatını alarak  Faaliyetlerine Yeminli Mali Müşavir olarak devam etmektedir. 

 

Ekrem Okutan kimdir?
Ekrem Okutan 1973 yılında Rize’de doğdu. 1991 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesini kazanarak, 1995 yılında mezun oldu. 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Anabilim Dalında Yüksek lisans çalışmasını 2001 yılında tamamladı. 1995 yılında bir yıl süreyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Beyaz Masa departmanında yönetici olarak çalıştı. 1996 yılından bugüne Pendik Belediye Başkanlığı’nda Başkan Danışmanı olarak görev aldı. 2007 yılı itibariyle Star Gazetesi köşe yazarlığını da sürdürmektedir.  Evli ve üç çocuk babası olan Okutan’ın yayınlanmış bir de kitabı bulunuyor.

 

Mustafa Demirbağ kimdir?

1971 Erzurum/Oltu doğumlu olan Mustafa Demirbağ, ilk orta ve lise öğrenimini memleketi olan Erzurum da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.  Üniversite döneminde üniversite ve yurtlarda öğrenci başkanlıkları ile beraber, 1990-1991 döneminde Pendik Ülkü Ocaklarının kurucu başkanlığını yaptı. Üsküdar ve Kadıköy Ülkü Ocaklarında çeşitli kademelerde çalışmalar yaptı. 1993 yılında Doğu Anadolu Bölgesi ağırlıklı yayın yapan Bizim Yöre adlı aylık kültürel siyasi yayın yapan dergiyi kurdu. Bizim Yöre dergisi aracılığıyla Anadolu’nun bir çok il ve ilçesinde sosyal, siyasal ve kültürel toplantılar ve konferanslar düzenledi.  Dergi siyasi baskılar sonucu kapatılınca yine aynı isimli özel TV’yi kurdu. Televizyon da aynı nedenlerden kapanmak zorunda kalınca çeşitli gazete ve dergilerde yazılarına devam etti.  Meslek hayatına başladıktan sonra Erzurum’da, Aydınlık Türkiye Partisi’nin kuruluş ve teşkilatlanmasında aktif çalışmalar yaptı. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda hukuk dersleri verdi. 2004 mahalli seçimlerinde Mhp’den Pendik Belediye Başkan Adayı oldu. Seçimler sonrası medyada geniş yankılar da uyandıran bazı mesleki dosyaları nedeniyle partisiyle ters düştü. Bu tarihten itibaren hiçbir siyasi partiye bağlı kalmadan İstanbul’da faaliyet gösteren bazı dernek ve vakıfların sosyal ve kültürel etkinliklerine, düzenlediği konferans ve toplantılarla katkı sağlamaya çalışarak geçiren  Demirbağ , özel kurum ve kuruluşlara hukuki danışmanlık veren bir hukuk bürosunun kurucusu ve yöneticisi olarak meslek hayatını da devam ettirmektedir. Siyasi hayata  Şubat 2011 de Ak Parti’ye Üye olarak tekrar katılan Mustafa Demirbağ Haziran 2011 seçimlerinde Ak Parti milletvekili aday adayıdır.

 

SAADET PARTİSİ ADAY ADAYLARI

Muharrem UZAN Kimdir?

1956 Zonguldak Alaplı doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini Fatih’te tamamladı.Yüksek öğrenimini  İstanbul İktisadi  ve Ticari ilimler Akademisi  İşletmecilik Yüksek okulunda tamamladı.Çeşitli firmalarda yöneticilik yaptı.Halen Pendik’te Serbest muhasebeci ve Mali müşavir olarak çalışmaktadır.RP,FP VE SP’de yönetim kurulu ve icra üyeliği yaptı. 2004 ve 2009 Mahalli seçimlerinde Pendik Belediye Meclis üyesi adayı gösterildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Mehmet Ali ÖZGÜR Kimdir?
1972 Sinop boyabat doğumlu, 1989 yılından beri İstanbul Pendik te ikamet etmektedir. 1999 yılında Gerçek Haber postası ismiyle bölgesel gazete çıkardı, 2000 - 2005 yılları arasında (iki dönem) pendik SİYAD'ın(sinop ili ve ilçeleri kültür ve yardımlaşma derneği) başkanlığı yaptı, Halen SİYAD Genel Başkan yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.1999 ve 2009 yılları arasında Fazilet Partisi ve Saadet partisinde yönetim ve icra kurulu üyeliği yaptı, 1999 - 2004 Mahalli seçimlerinde Pendik Belediye Meclis üyesi adayı 2007 Genel seçimlerinde İstanbul 1.Bölge Millet Vekili adayı Gösterildi. Halen Saadet Partisi İstanbul İl yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunmaktadır. Mobilya, Beyaz eşya, Gıda, Tekstil sektörlerinde Ticaretle uğraştı ve iki Adet Şirket kurdu. Şuanda İnşaat Müteahhitliği yapmaktadır. Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.

 

Mahmut KILIÇ Kimdir?

 

1980 Sakarya doğumlu, aslen Trabzonlu. İlköğrenimini Kaynarca’da, orta öğrenimi ise Pendik İmam Hatip lisesinde tamamladı. Yüksek öğrenimi ise Sakarya üniversitesi işletme fakültesiyle tamamladı. Alt kaynarcada ikamet etmekte medya hizmetleri ve ticaretle uğraşmaktadır.

1996 yılı itibari ile Milli Gençlik Vakfında kaynarca mahallesi orta öğretim başkanlığı görevinde bulundu. MGV’ nin kapanmasıyla Anadolu Gençlik Dergisi Pendik temsilciliğinde yine orta öğretim başkanlığı ve Kaynarca dergi temsilciliği görevlerinde bulundu. 2006 yılında Saadet Partisi Pendik Gençlik kolları Başkanı oldu.2009 Mahalli seçimlerinde Pendik Belediye Meclis üyesi adayı gösterildi. Halen Saadet Partisi Pendik ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulunmaktadır. Evli olan Kılıç, İstanbul Anadolu yakası gazeteciler Derneği üyesidir.

 

Bahattin ELÇİ Kimdir?

1949 Bayburt doğumlu.1972 İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesi’nden mezun oldu.1991-1995 yıllarında 19.Dönem Refah Partisi Milletvekilliği yaptı.

Rekabet Kurumu kurucu üyeliği ve başdanışmanlığı görevlerinde bulundu.Evli ve 8 Çocuk babası olan Elçi serbest Avukatlık yapmaktadır.

 

 

Efrail OZAN Kimdir ?

 1962 yılında Gümüşhane’ye bağlı Kelkit İlçesinde doğdu. 1964 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a göçetti. Bütün öğrenim hayatını İstanbul’da tamamladı. 1985 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu. Çeşitli kuruluşlarda değişik kademelerde çalıştıktan sonra 1994 – 2007 yılları arasında bir belediye şirketinde yönetici olarak görev yaptı.Halen aynı şirkette çalışmaya devam etmektedir.2004 yılından beri Pendik Çamlık Mahallesi’nde ikamet etmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 

 

Ahmet KADIOĞLU Kimdir?

1950 Trabzon Sürmene doğumlu.Tahsilini memleketinde tamamladı.1967’de İstanbul’a yerleşti. 1972’de vatani görevini İzmir’de tamamladı.1977 yılında bir sendikanın Gebze Şube Başkanı oldu. 1986 yılına kadar bu görevini sürdürdükten sonra 1986’da Ak İnşaat’ı, 2004’de Ekka Petrol’ü, 2006’da da Aktif Petrol şirketlerini kurdu. Halen faaliyette olan bu şirketlerin büyük hissadarı ve yönetim kurulu başkanlığını görevlerini yürütmektedir. Siyasi hayata 1975’de Akıncılar Derneği Kartal Topselvi kurucu başkanı olarak başladı. 1987’de Pendik Milli Gençlik Vakfı İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, 1992’de Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, 1998’de Fazilet Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu üyeliği ve 2001’de de Saadet Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini aralıksız olarak sürdürdü. Halen Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı Danışma Kurulu üyeliği devam etmektedir. Aynı zamanda esnaf ve hemşeri derneklerinde de hali hazır aktif görevleri bulunmaktadır. 30 yıldan beri Pendik ilçesinde ikamet eden  Kadıoğlu, Evli ve 5 çocuk babasıdır.

 

Mehmet AKÇAN Kimdir?


1955 Afyonkarahisar doğumlu olan AKÇAN, 1967 yılında ailesiyle birlikte İstanbul Pendik'e yerleşti. İlkokulu Pendik Atatürk İlkokulu'nda, ortaokul tahsilini  Pendik Lisesi'nde, lise tahsilini Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü'nde eğitimlerini tamamladı.

1985-1988 yılları arasında Kartal Refah Partisi Yönetim Kurulu
üyeliğinde, 1990-1994 yılları arasında Pendik Refah Partisi İlçe Başkan Yardımcı'lığı görevinde, 2007-2010 yılları arasında da Pendik Saadet Partisi İlçe Başkan Yardımcı'lığı görevinde bulundu.

Akcan,  Aile şirketlerinde  Genel Müdür olarak iş hayatını sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

  MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ADAY ADAYLARI

 

Ali Torlak kimdir?

Doğum yeri ve yılı: İSTANBUL-1962 Mesleği: Sanayici Eğitimi: İlk Öğretim: Ulubatlı Hasan İlkokulu
Lise: Vefa Lisesi, Üniversite-ABD/Newport University, İşletme Bölümü
Medeni Hali : Evli- bir kız (20), bir erkek (19) evlat sahibi
İş Hayatı:
- TORLAK Denizcilik A.Ş. Yön. Krl. Bşk.lığı (1983-2005)
- TORLAK Turizm A.Ş. Yön.Krl.Bşk.lığı (1985-devam)
- TORLAK Şirketler Gurubu Yön.Krl.Bşk.lığı (1985-devam)
- Gemi İnşa Sanayicileri A.Ş Yön. Krl. Üyeliği (2003-2005)
- Gemi İnşa San. Birliği Dnt. Krl. Üyeliği (1998-2000)
- Deniz Ticaret Odası Üyeliği (1990-devam)
- İstanbul Sanayi Odası Üyeliği (1990-devam)      
                     

 

 

Umur ARIKAN Kimdir?

1970 Gazi Antep doğumlu olup evli ve iki çocuk babasıdır.Arıkan gazi üniversitesi diş hekimliği mezunu. Değişik gazete ve internet sitelerinde araştırmacı yazar statüsünde yazarlık da yapmaktadır. Yayınlanmış 100’ün  üzerinde makalesi mevcuttur. Arıkan MHP Maltepe ilçe teşkilatında çeşitli görevlerde bulunmuş. Son olarakta MHP İl Başkanı İhsan Barutçu ile birlikte il yöneticiliği yapmış. Geçen yerel seçimlerde Pendik’ten Belediye Başkanlığına adaylığını koymuştur.Arıkan ayrıca Kartalgücü Spor Klübünde yöneticilik de yapmaktadır.

 

 

Şenol YÖNDEMİR Kimdir?

Gümüşhaneli bir ailenin çocuğu olarak 1963 yılında Sakarya/Akyazı’da dünyaya geldi. Akyazı'da başladığı İlkokulu, Kartal Ergenekon İlkokulu’nda tamamladı. 1980 yılında Maltepe Orhangazi Lisesi’nden mezun olduktan sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümüne girdi. 1985’de üniversiteyi bitirip, iş hayatına atıldı. 31 Temmuz 1987'de askerliğimi tamamladı.1968'de Akyazı Ülkü Ocaklarının kurucuları arasında yer aldı.

 

HAS PARTİ ADAY ADAYLARI

Ahmet MUTLU Kimdir?

1964 yılında Trabzon Çaykara’da doğdu. 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Vatani görevini yedek subay olarak Erzurum’da yaptı. 1999- 2001 yıllarında Gebze İleri teknoloji Enstitüsü’nde yüksek lisans yaptı. 1993 yılından bu güne sırasıyla Refah Partisi, Fazilet Partisi, Saadet Partisi’nde Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Son olarak Halkın Sesi Partisi’nde Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Trabzon Çaykaralılar Derneği Kurucu Başkanlığı ve Pendik İlim Yayma Cemiyeti Başkanlığı yaptı. Halen özel bir firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. İngilizce ve Rumca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

İsmail KANSU Kimdir?

1970 Tarihinde Pendik’te dünyaya gelmiştir. Ailesi 1957 yılında Yugoslavya’nın Sancak Bölgesi’nde muhacir olarak Türkiye’ye yerleşmiş, 1957 tarihinden itibaren de Pendik’te tanınmış bir ailenin ferdi olarak yaşamını sürdürmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 İlk Öğretim Okulunu Pendik Atatürk İlköğretim Okulu’nda, 1987 yılında da orta ve lise eğitimini Pendik İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, yüksek öğrenimini öncelikle 1990-92 yılları arasında  Ankara Hukuk  Fakültesi  Adalet  Yüksek Okulu’nda  ardından 993-98 yılları arasında  da İstanbul  Üniversitesi  Hukuk Fakültesi’nde tamamlayarak  İstanbul  Barosu’nda  avukatlık stajını yapmış, ardından kısa dönem askerliğini ifa ederek  21.11.2000 tarihinden  itibaren  de Pendik’te avukatlık yapmakta ve halen de Pendik’te ikamet  etmektedir.Refah Partisi Pendik İlçe Teşkilatı, ardından Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı Kurucular Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği – Seçim İşleri Başkanlığı, daha sonra Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanlığında bir dönem Yönetim ve İcra Kurulu Üyeliği – Seçim İşleri Başkanlığı görevini ifa etmiştir.Pendik Bosna- Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nde 2005- 2006 döneminde Yönetim Kurulu Üyeliği, 2007-2008 döneminde de Genel Sekreterlik ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini ifa etmiştir.Sporcu kişiliği ile ön plana çıkan Av. İsmail Kansu, asıl branşı Basketbol olması sebebiyle de bir dönem Balkan- Yeşilbağlar Spor Kulübü’nde gönüllü basketbol antrenörü olarak da görev almıştır.

                                                  Hayrettin AKBABA Kimdir?

1980 yılında Erzurum Aziziye’de doğdu. İlkokulu Kaynarca Yıldırım Beyazıt İ.Ö.O  orta öğrenim ve lise Pendik İmam Hatip Lisesinde okudu. Halen Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde  Lisans eğitimine devam etmektedir. 1999- 2008 Yılları arasında Yerel ve Bölgesel radyolarda Aile ve Aile içi çocuk eğitimi konuları üzerine eğitici programlar hazırladı ve sundu. Şuanda görevine kuruculuğunu yapmış olduğu Cemre Çocuk Yuvası Ve Yetenekleri Geliştirme Merkezi'nde Eğitim ve Yönetici olarak devam etmektedir.Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurucu ve başkanlık yaptı. Halen Erzurum Aziziye Karakale Köyü Dernek başkanlığı yapmaktadırSiyasi hayatına 1994 yılında Milli Gençlik Vakfı Ortaöğretimde başladı. Sonrası Refah Partisi Pendik Kaynarca mahalle Gençlik Kolları Bşk. Fazilet Partisinde Pendik Gençlik Kolları Yön. ve İcra Kur. Üyeliği Akabinde Saadet Partisi Pendik Gençlik Kolları Teşk. Bşk. ve Eğitim Birim Başkanlığı, Saadet Partisi İlçe Yön Kur. Üyeliği yaptı. Yeni Süreçte (HAS PARTİ ) Halkın Sesi Partisi Pendik Kurucu Üyeliği ve İcra Kurulu Eğitim Birim Başkanlığı yapmaktadır.Pendik Kaynarca mahallesinde ikamet etmekte olan Hayrettin AKBABA evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Latif YAŞLI  Kimdir?

06.11.1986 doğumlu.1988 yılından bu yana Pendik Sülüntepe’de yaşıyor. Fatma Gözen Eralp İlköğretim Okulunu, daha sonra Kurtköy Ticaret Meslek Lisesi’ni bitirdi. Şuan AÖF Üniversitesi Bankacılık ve Sigorta Bölümü’nde okumakta.

2008-2009 Tuzla Özel Gisbir Hastanesi’nde veznedar olarak çalıştı. 2010 yılından bu yana da Pendik Özel Remedy Hospıtal’da Kurumsal Pazarlama Koordinatörü olarak görev yapıyor. Çeşitli spor kulüplerinde ve müsabakalarda sporcu kimliği ile aktif görevlerde bulundu. Dolayobaspor ve Kurtköyspor’da amatör futbol oynadı. Pendik’te yerel bir gazetede basın danışmanlığı yaptı. Çeşitli derneklerde yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Siyasi hayatına, yeni oluşumla beraber Halkın Sesi Partisi’nde kurucu yönetim kurulu üyesi olarak başladı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ADAY ADAYLARI

Mehmet Salih USTA Kimdir?

1962 Rize Çayeli'nde doğdum. Evli ve 4 çocuk babasıdırç.Kaynarca'da ikamet etmektedir.Yıldırım Beyazıt İlkokulundan sonra Ticaret Lisesini, daha sonra da dışardan İşletme Fakültesini bitirdi. İki dönem Pendik Beledye başkanlığına aday oldu.

 

 

Ali Kemal Kumkumoğlu Kimdir?

 1956 Doğumlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Maliye Bölümü mezunu, İktisatçı, 22.Dönem Milletvekili, Serbest Ticaretle uğraşmakta, HASAY Basın Yayın A.Ş. Kurucusu, Anadolu T.V. Genel Müdürü, Kumkumoğlu İnşaat Yöneticisi - Evli, 2 Çocuk babası.Elif İLDAN Kimdir? 

 Elazığ doğumlu.Mesleği Bankacılık. 1o Yıl Marmara Bölgesi Üst Düzey Basisen -De Sendikacılık Yaptı, Bankadan Ayrıldıktan Sonra Leaf Ltd.Şti.Genel Müdür Olarak Göreve Başladı ve  Halen Genel Müdür olarak Calışmakta.Kendisi 4 Kuşak CHP’li  Bir Aileden Gelmekte ve 3 Dönem 1.Bölge  İstanbul  Millet Vekili Adaylığı yaptı.Pendik Net Haber aday adaylarını sizlere aktarmaya devam edecek…
Bu haber 11,766 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (54)
 • CEMAL CHP NİN ZAFERİ / 18 Nisan 2011 11:30

  CUMALİYE

  BNEOLDU KARDEŞ ŞİŞİRDİĞİNİZ ELİF HANIM LİSRTEYE GİRDİMİ BALONU SÖNDÜ ÇÜNKÜ ALTYAPISI YOK.AMA BİRDAHA SEÇİME HAZIRLANSIN ÖNÜMÜDE BELEDİYE SEÇİMLERİ VAR .HOŞ OLUYOR ENAZINDAN BİRÇEŞİT .BASRİ BEYE ÇALIŞSIN TECRÜBE ETSİN 4YIL SONRAKİ MİLLETVEKİL SEÇİMLERDE OLUR HAZIRLANSIN SAÇ DÜŞTÜ KEL GÖZÜKTÜ .YAŞASIN CHP FAZLA HAVA VERİPDE ŞİŞİRMEYİN ELİF HANIMI SELAMLAR TÜM DOSTLARA
 • cumali / 11 Nisan 2011 15:17

  elif ildan

  tabiki desdekiyoruz keşke ön secim olsaydı görürdünüz kimin nerede oldugunu nedir okuyorumda bukadar çekememe madem gücü yoksa bukadar saldırıya ne gerek atalar boşuna dememiş meyveli agac taşlanır.bu kadar korkmanıza grek yok.saygılar .elif idan umarım listede iyi bir yerde olur.başarılar 17 de belli olur.olmasada canı sagolsun.herşeye laik bir partilimiz kıskananlar utansın birde bu yazıyı yazdıranlar herkes kim oldugunu biliyor
 • cafer / 10 Nisan 2011 18:48

  elifildan

  BEYLER DESTEK VARSA ADAY YAPVERİNDE GÖRELİM ELİF HANIMI ŞAKŞAKLA OLMAZ BAYBAY.YARIN LİSTE AÇIKLAMNIRSA GÖRÜRÜZ HAVA YOK
 • fırat / 10 Nisan 2011 14:17

  ELİF İLDAN

  DESTEKLİYORUZ BAŞARILAR
 • kaya / 9 Nisan 2011 18:13

  ELİF İLDAN

  bence yolun acık olsun hayırlısı başarılar diliyorum.canıgönülden desdekliyorum.
 • akın / 9 Nisan 2011 18:05

  vekillerle ilgili

  yazıları esefle kınıyorum tüm adaylar bizim adaylarımızdır kim atanırsa atandın cokta dert olmamalı tüm gücümüzle chp ye calışmalıyız gecen dönemde fahriye hanım tarafından ve birkaç kadın tarafından ildan hk yazılar yazıldı.cokta önemli degil bu yazıları yazdıranlar belli hepimiz biliyoruz. ve elif ildanı dedtekliyorum.keşke sıralamalarda iyi bir yerde olur.saygılar neden hiç diger adaylar degilde kemal bey ve alif hanım hk.yazılıyor çok merek ettim.demeki kıskançlık cekememek başka olay yok.
 • yusuf bural / 9 Nisan 2011 14:30

  seçim ve seçilenler

  genel seçim yaklastıkça pendık'ın tanınmıs sımaları aday adayı olarak boy göstermeye basladılar peki; sevgılı pendık halkı secim gunu oy kullanmaya gttıgınızde veya kullandıgınızda kımlerı vekıl sectıgınızden vıcdanen emın olacakmısınız örng;syn EROL KAYA AK partı aday adayı3 donem beledıye baskanlıgı yaptı oy atarken gecen senelerı hatırlayın vicdanınızın suzgecınden gecırın oyle karar verın...saygılarınla
 • YOLDAŞ / 9 Nisan 2011 11:38

  CHP

  CANLAR CHP DE PENDİĞİ İYİ TEMSİL EDECEK SORUNLARI DİLE GETİRECEK DAY İSTİYORUZ PENDİKTE İKAMET ETMESİDE ÖNEMLİ KUMKUMOĞLU USTA GİBİ ADAYLAR BASRİ BEY DE OLUR DİĞER ADAYLARA KAPALIYIZ.ZATEN DİĞER ADAYLARIN MADDİ VE MANEVİ OY POTANSİYELLERİDE YOK.ÖRNEK ELİF İLDAN SAYGILAR
 • ZEKİ KUMKUMOĞLU / 9 Nisan 2011 00:20

  VELİBEYE

  K.KUMKUMOĞLU H.AYDIN SAYESİNDE DEGİL KENDİ EGTİMİ KÜLTÜRÜ SİYASİ EMEGİ BİLGİSİ VE 1.BÖLGE SEÇMENİ SAYESİNDE DÜRÜSLÜGÜ İLE MİLLET VEKİLİ OLDU BUNUDA LTFN UNUTMAYIN......
 • zeki kumkumoğlu / 9 Nisan 2011 00:14

  a.kemal kumkumoğlunun yegeni olarak avukatlığını yapıyorum

  aydınbey...KEAL KUMKUMOĞLUNUN DÜRÜSTLÜĞÜNÜ KİMSE TARTIŞAMAZ PENDİKLİ OLUP SİYASETLE İLGİLENEN HERKES ÇOK İYİ BİLİR...SYN A.RIZA ŞEKER...KEMAL KUMKUMOĞLU PENDİKTEN ADAY ÇÜNKİ 35 YILDIR PENDİKLİ VE EN AZ 3 MİLLET VEKİLİ ÇIKARACAK BAYBURTLU YAŞIYOR 1.BÖLGEDE SAYIN VELİ BEY..ÇİÇEKÇİ DÜKKANI MALESEF KUMKUMOĞLUNUN ADINI KULLANIP SİPARİŞ VERİP BORCUNU ÖDEMEYENLER SAYESİNDE YÜRÜMEDİ BELKİDE BUNLARN BİRİDE SENSİN VİDEO ÖZEL TV LER ÇIKINCA SAHİBİ BENDİM KAPATTIM HASAN AYDINLA BERABER OLUP SARIGÜLE DESTEK VERMEYİP C.H.P.KALMASI İNANDIGINDAN VAZ GEÇMEMESİ H.AYDINA İHANETSE BUNDA HAKLISIN SARIGÜLCÜ OLMADI HEP ÇİZGİSİNİ KORUDU İNANDIGI HERŞEYİN ARKASINDA DURDU VEEE DURMAYADA DEVAM EDECEGİNDEN ÖYLE BİR AMCAYA SAHİP OLMANIN GURURUNU YAŞIYORU ZEKİ KUMKUMOĞLU
 • veli / 8 Nisan 2011 13:20

  kemal kumkum

  yok ya yalan hiçbirşey yapmadı yangeldi yattı tek oyu bile yok gitsin bayburtta aday olsunda görelim.geçen secimlerde neden pendik e gelmiyorsun dedigimizde ben tek pendigin vekilimiyim dedi hiç gelmedi ugramadı bile belediye secimlerindede çalışmadı bu ne biçim partili kendi varsa var yoksa yok.bence aday olmamalı ydı.yeter pendik ona borcunu ödedi vekil oldu hergüne gerek varmı.gitsin evinde otursun.zaten çok başarısız biri ciçekçi dükkanı actı yapamadı kasetcilik yaptı olmadı.hasan aydın sayesinde vekil oldu enbaşta onu harcadı.saglam güvenilir vekil olmalı.dik dürmalı insanlar salih ustayı aday ettirtti.başka nelerini yazayım burada bukadarı yeter.
 • muzaffer / 8 Nisan 2011 00:58

  Yaşlısından yaşı tutmayana

  çok renkli bir tablo olmuş...Yaşlısından yaşı tutmayana kadar herkes var(Hasparti adayı)
 • BİR EĞİTİMCİ / 8 Nisan 2011 00:44

  HAKKINI TESLİM ETMELİ

  SN KUMKUMOĞLU 22. DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ DÖNEMİNDE MECLİSTE GÖREV YAPTIĞI PLAN BÜTÇE KOMİSYON ÜYELİĞİ YAPMASI NEDENİYLE MUHALEFET MİLLETVEKİLİ OLMASINA RAĞMEN 400 000 TL CİVARINDAKİ KAYNAĞI ÇOĞUNLUĞU PENDİK OLMAK ÜZERE KARTAL VE MALTEPE DE Kİ 70 OKULA İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA EŞİT ORANDA PAYLAŞTIRARAK EĞİTİME OLAN DESTEĞİNİ ESİRGEMEMİŞTİR BEN BU KONUNUN ŞAHİDİYİM HAKSIZLIK ETMEYELİM LÜTFEN.ÖZEL KONULARI AYRI TUTMAK GEREK...
 • zeki özay / 8 Nisan 2011 00:18

  kendini ezme

  diger partili seçmenlerden çok daha iyi yaptıgımız tek şey içimizdeki cekememezlik sayesinde kendi adaylarımızı yermek......
 • muhammet / 7 Nisan 2011 20:32

  cemil

  o neymiş bu neymiş falan filan sen neysin cokta anlamış degilim.elif ildan da kemal kumkumda cok iyi chp iktidara gelmesi için gücünüzü gösterin kişilerin arkasından dedikodu yorum yapmayın.eger düzgün adamsan cıkta karşılarında konuş asıl adını yaz.yazık ya.kıskanclıktan insanların gözü dönmüş.hainliklere bakınız meyveli agaç taşlanır.bunu biliyorsun degilmi.cemil efendi
 • dara / 7 Nisan 2011 20:25

  vekiller hakkında

  chp liler düşmana gerek yok kendi kendinize yetiyorsunuz.diger partilerden hiç eleştiri yok diger bayan adayda var akp den chp bakarmısın bir aday var demedigi atımadık yalan iftira bune ya dedikoducular iş başında elif ildan cok iyi biri.laik umarım iyi bir yerde olursun başarılar.
 • CEMİL / 7 Nisan 2011 18:16

  BEYHANA

  BEYHAN HANIM SANA KATILMIYORUM ELBETDE BİZLERİ TEMSİL EDCEKLERDE TAHSİL BİRİKİM OLAMLI ÜLKENİN ÇARESİ OLMALI KEMAL KUMKUMOĞLU ELİF İLDAN DAN PENDİĞE FAYDA YOK YA GERÇEK CHP LİSEN TENKİTLERE KIZMA YAZILANLAR CHP İÇİN OLAMLI ELİF MİŞ FALAN FİLAN HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL PARTİ CHP ÖNEMLİ SAYGILARIMLA
 • cemal / 7 Nisan 2011 12:06

  chp

  diger aday adayları hiç yok neden korkularından mı
  hasan basri,bahri olgun kohin diye biri boşnak doktor.yoksuni kim tanımıyorum ender bey ilceye bşk.olamadın partiye ayak basmadın kutlarım şimdide vekil aday adayı birazda bu efendileri tanıyalım.neden yoklar hiçbiryerde ne adları ne de kendileri var gören varsa banada haber versinler selamlar.
 • aydın / 7 Nisan 2011 11:57

  kemal kumkum

  bencede seni pendikliler olarak istemiyoruz git bayburtta aday olda görelim.yeter.entrika ve ihanet lerle parti yürümez.
 • ALIRIZA ŞEKER / 7 Nisan 2011 10:29

  A K KUMKUMOĞLU

  SEN BU İŞTEN VAZ GEÇ ADAY OLMA OYLARIMIZ BOŞA GITMESIN SANA VERECEK OYUMUZ YOK VEKIL OLDUĞUN DÖNEM NE YAPTIN OYLARIMIZ ZAY OLMASIN EĞER GERCEKTEN PARTILIYSEN GIT BAYBURTTAN ADAY OL SENI GÖRMEK ISTEMIYORUZ
 • beyhan / 7 Nisan 2011 01:53

  bade

  şirket ailede olsa idare etmesi o kadar kolay degil.bigi ister senin gibi sallamaya gelmez.ithalat ihracat yapan bir firma bursada olmasıda ne seni nede bir başkasını ilgilendirir.sen gel partide calışalım.elif teyzen iyimiş olgunmuş falan filan gec kızım bunları resmi eskisiymiş miş de miş sanane kimene cok dedikoducu ve kötü yalancısın elif hanım cok hoş biri.kıskanclık kırizleri malum.seni anlıyorum.kadınlar hep kendilerinden üstün insanları kıskanırlar ve cekemezler bu yazılarda bundan kaynaklanıyor.ELİF İLDANI kıskananlar cekemeyenler yazıyor bunları.samimi partili asla böyle şey yapmaz destek olur heryönden.köstek degil.badem anladım derdini.elif hn.tanıyanlar bilir senin burada yazmana gerek varmı şekerim.bence elif teyzeni tanımalısın tanıdıktan sonra yazdıklarından utanacagından eminim.
 • nurali / 7 Nisan 2011 01:38

  elif ildan

  bakın biri leri sayı ildan hakkında karalama yalan iftir kampanyası başlatmış aynı ıp yazıyor degişik isinlerle yazanı şidetle kınıyorum.ama size tek lafım olacak reklamın iyisi kötüsü olmaz.elif hn.pendik kaynarcada oturur muhtara sorabilirsiniz siz daha iyi biliyorsunuzda işte laf ola diye yazıyorsunuz bursada olsada kimene.bu dedikoduları yazan sahiden ilceye bir gelsende görüşsen ne kuyruk acınız var elif hn.la cok merak ettim
 • BADE / 6 Nisan 2011 16:41

  ELİF İLDAN

  ELİF ABLAYI TANIYORUM HOŞ OLGUN BİRİ FOTOĞRAFI BAYAGI ESKİ AMA OLSUN İLK ADAY OLDUĞUNDA DA BU RESİM VARDI.ÇOKİYİBİRİ AMA MİLLETVEKİĞİ MİLLETİN VEKİLLİĞİ ÇOK ZOR İŞ YA AİLE ŞİRKETİN YÖNETMEYE BENZEMEZ .KEŞKE BURSADAN DAY OLSAYDIN MALUM ORDA YAŞIYORSUN AMA YİNEDE BAŞARILAR DİLİYORUM ELİF ABLA .DOĞRUSUNU İSTERSEN LİSTEDE SON SIRADA OLMAN BİLE SENİN İÇİN BAŞARI OLAMLI.İNAŞALLAH BU SON DENEMEN OLUR BİDAHA Kİ SEFERE GENÇLERE BIRAKIRSIN İNŞALAH ÇÜNKÜ YETER ARTIK EMEKLİLİK ZAMANI DEMİYA ABLACIĞIM
 • ayşe / 6 Nisan 2011 15:18

  HALKIN SESİ PARTSİ adaylarından ismail kansu beye
  başarılar diliyorum.ankarada pendik için pendiklilerin sesi olacağına inanıyorum.
  geçmişe bakalım arkadaşlar seçerken.temiz siyaset temiz insandan yola çıkalım.artık seçeceğimiz insanlara biz hizmet etmeyelim onlar bize hizmet etsin.kapılarında sıra beklemeyelim.derdimizi dinltmek için 10 tane asistan geçmeyelim.önlerinde el pence durmayalım.
  zaman sadece seçim zamanında elimizi sıkan konuşan sonrada istediklerini aldıklarında görmeyenleri değil,
  herzaman bizi hatırlayanı seçmek zamanı
 • ishak / 6 Nisan 2011 14:40

  teşekkür

  çok güzel bir çalışma olmuş bütün aday adaylarını tanımış olduk teşekkürler
 • MELDA / 6 Nisan 2011 13:36

  CHP

  PENDİKDE İKAMET EDEN SORUNLARI BİLENLERİN LİSTEDE YER ALMASIN İSTİYORUZ İTHAL ADAY İSTEMİYORUZ BURSA ANKA ANLAYAN ANLAR
 • FURKAN / 6 Nisan 2011 13:24

  ELİF TEYZE

  EDİTÖR:Değerli Okurumuz! Aynı IP Numarasından farklı isimlerle gelen yorumlar yayınlanmamaktadır.
 • muzaffer / 6 Nisan 2011 00:54

  pendikli ama pendiğe sahip çıkacak milletvekili ADAYI Partilerden istirham ediyoruz.
 • ömer / 5 Nisan 2011 01:25

  chp

  HİÇ BİR PARTİ CHP ZORLAYAMAZ CHP İKTİDAR OLACAK
 • alirıza / 5 Nisan 2011 01:22

  cimcime ye

  bilmeden tanımadan yorum yapma diger partiler bizi ilgilendirmez.biz im 6 okun anlamını bile bildigini zanetmiyorum.sanane sahıslarla ilgin olmamalı partiye destek verip ikdidar olmalıyız chp.ildanı bende cok iyi tanırım eger partiliysen gel partide tanş ildanla cimcime evet hormekoglu aşiretindendir.bilmemen ayıp degil ögrenmemen ayıptır.bu kadar cekememezlik neyin nesidir anlayamadım.pes dogrusu kıskanclık baska birşey degil birde merak ettim sizin ettiginiz gibi bu isminiz gerçek adınızmı yoksa yazdıklarınızın hikaye oldugu gibi hikaye bir isimmi saygılar cim.ildan örgütten biridir ve laiktir.destekçisiyiz.
 • PENDİĞİN SESİ / 4 Nisan 2011 18:01

  KEŞKE CHP PENDİKTEN BAŞÖRTÜLÜ BİR ADAY ÇIKARSAYDI.


  Evet Siyasi partilerin aday adaylarına bakıyorumda Bayan aday adayı olarak sadece AKP ve CHP de var ikiside açık bayan eğer Pendikçe CHP başörtülü bir aday çıkarsa AKP yi ters köşeye yatırırdı ve AKP nin bize oy vermesseniz CHP geliz tezide pendikte çökmüş olurdu ben hala geç kalınmış görmüyorum listeler açıklanmadan CHP örgütümüz Pendikte bunu yapabilir.
 • durali yıldız / 4 Nisan 2011 13:42

  çimcime ye

  adını dogru yaz cimcimecigim derdin partinin kazanması olsun.tarihle ilgin yok kim olursa olsun chp ikdidara taşımak için calışalım sanane kişilerden.sanane diplomalardan tarihi araştırırsan bulursun tabiki öyle bir aşiret var bakın diger partilerde bu kadar kendi adamlarını yerden yere vuruyorlarmı.sayın ildanı tanırım cok dogru cok güçlü bir aileden gelen biri belliki tanımıyorsunuz bile iş bankası sendikacılıgınıda yapmıştır sendikacı olması bir ayrıcalıktır cimcime laf olsun diye yazma yazıları.selamlar.öptüm.
 • CİMCİME / 3 Nisan 2011 17:08

  İLDAN HK

  YA PALAPRALARA KARNIMIZ TOK MADEM OY POTENSİYELİ YÜKSEK OZAMAN GÖRECEĞİZ .GENEL MERKEZ DEĞERLENDİRMELİ AŞİRET KIZI ÖYLEMİ HORMEK AŞİRETİ HANGİ İLİN ACABA CHP DEDE AŞİRETLER VARMIŞ BRAVO YA NEYETENEK KARDEŞLER PALAVRALARI BIRAKALIM AKP KADIN ADAYLARINI YÜZDE 83 YÜKSEK TAHSİLİ ELİF HANIMIN TAHSİLİ NE SÖYLERMİSİNİZ ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN YA • mehmet ali / 2 Nisan 2011 16:51

  elif ildan

  EDİTÖR: Değerli okurumuz! Aynı IP Numarasından Farklı isimlerle yazılan yorumlar yayınlanmamaktadır.
 • hasan polatkan / 2 Nisan 2011 16:46

  sayın;ELİF İLDAN

  yazıları üzülerek okudum.hep yanlış ve karalama tabiki sendikacı olmak çok önemlidir.hemde 50.000 üyesi olan ve türkiyede beyaz yakalıları temsil eden kaç bayan var.biliyormusun da böyle yazabildin.demeki hiçbirşeyden haberin yok arkadaşım üzülerek demek zorundayım.işteELİF İLDAN ONLARDAN biri.kolay yetişmiyorlar.bu tür insanlar tabiki ayrıcalıklı biri.başise de sendikacılık yapmak kolay degil.ama sendikacılıkta neymiş diyen birine hiç bir lafım olmaz.bence siz biraz okuyarak yetiştirmelisiniz.kusura bakmayın üzgünüm.bence elif hanım secilir yerde listelere gelmelidir ayrıcada oy potensiyeli çok olan bir aileden geliyor.hormekoglu aşiretinden gelen bir ailenin kızıdır babası cok degerli biridir.yolu acık olsun.başarılar.
 • mustafa / 31 Mart 2011 19:06

  ayrım zor ama,

  sanki sp ve mhp adayları biraz daha farklı.seçimlerde bence akpartiyi ve chp yi zorlarlar.
 • GENGÜ YILDIN / 31 Mart 2011 17:15

  YASEMİN HANIMA

  ELBETTE SİYASET UZUN SOLUKLUDUR AMA YETER YA AYNI SİMALAE KARİYERLERİ NEKİ SENDİKACI OLMAK BİRŞEY İFADE ETMİYOR.PENDİK DE OTURMAYAN PENDİĞİN SORUNLARINI BİLEMEZ ELİF HANIM BAYRAMDAN BAYRAMA GELEN BİRİ YADA SEÇİM ZAMANLARI ORTAYA ÇIKIVEREN BİR BAYAN ONON İÇİN BU SON ŞANS İYİ DEĞERLENDİRMELEİ KÜLTÜRLÜ İŞ YAPACAK DAYLARDA KARAR KILMAK LAZIM HEMDE GENÇLERİN ÖNÜ AÇMAK LAZIM DEĞİLMİ YA KIZMACA YOK ŞAHISLARIN DEĞİL CHP NİN MENFAATLARIN DÜŞÜNMEK ÇARE ÜRETMEK LAZIM TÜM YOLDAŞLARA CHP İLİLE SELAM ADAY TESPİTİ ÇOK ÖNEMLİ ALTINI ÇİZİYORUM
 • yasemin / 31 Mart 2011 14:14

  SN,ELİF İLDAN HAKINDA

  SİYASET UZUN SOLUKLUDUR EMEK VERMEDEN HİÇBİRŞEY OLMAZ BENCE ADAY ADAYLARIMIZIN HEPSİ DEGERDİR.HEPSİ BİRİBİRİNDEN İYİDİR AYIRT ETMEDEN DEDİKODUSUNU YAPMADAN SAHİPLENELİM NEREDE OTURUR NEREDE YAŞARSA YAŞASINLAR FARKETMEMESİ GEREK AMERİKADAN ALMANYADAN GELİP ADAY OLANLAR VAR BİZ HALA BURALARDAYIZ YAZIK BUNLARI YAZAN ASLA PARTİLİ
  DEGİLDİR HERDÖNEM SN;İLDAN PARTİYE ASLA YALPALARI DÖNÜŞLERİ OLMAMIŞTIR BİRİLERİNİN ADAMI OLMAYIP SADECE PARTİNİN HİZMETİNDEDİR. CALIŞMIŞTIR MEYVELİ AGAÇ TAŞLANIR ELİF İLDAN SENDİKACIDIR.PENDİK İÇİNDE BİR DEGERDİR.HERKESE SAYGILAR.
 • CEMAL / 30 Mart 2011 11:05

  İLDAN CHP

  ELİF HANIN BURSADA İKAMET EDEN İZMİRDE MUZİK İŞİ İLE İŞTİGAL EDEN İYİ SAMİM BİRİ AMA SİYASET ÇOKZOR YA ÖYLE DEĞİLMİ
 • SÜHEYLA YAŞAR / 30 Mart 2011 10:53

  ELİF İLDAN

  ELİF HANIMCIĞIM YİNEMİ ADAYSIN HER DÖNEM DAYLIK OLMAZ AMA GENÇLERE YOL AÇMALI MİLETVEKİLİĞİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI HEP VARSIN BENCE EMEKLİLİK ZAMANI GELDİ GEÇİYOR ADAY DAYI OLARAK EMEKLİ OLUN İŞİNİZE BAKIVERİN SELAMLAR CHP LİLERE BAŞARILAR
 • PENDİĞİN SESİ / 30 Mart 2011 10:48

  NUR YÜZLÜ ADAY ADAYLARI.

  Resimleri enine boyuna şöyle bir inceledimde bir partinin adayy adaylarının güler yüzleriyle birlikte karşısındakide ışık ve nur saçıyorlar, hangi parti adayları olduğunu anlamak için sizde resimleri iyi inceleyin farkı göremediyseniz kalp gözünüzü kontrol edin, buseçim ülkenin varolmakla yok olmak seçimi olacak o yüzden herkes varolmak isteyecektir diyorum.
 • BARIŞ DENİZ / 28 Mart 2011 17:14

  CHP ADAYI

  ELİF İLDAN BİLDİĞM KADARIYLA BURSA DA YAŞIYOR PENDİK DEN HABERİ YOK NASIL TEMSİL SEDEECK BİZ PENDİKLİLERİ KOYDUĞU FOTORAFDA BAYAĞI ESKİ HERSEÇİMDE AYNI FOTOĞRAFLAR YETTİ ARTIK YA İTHAL ADAY İSTEMİYORUZ TAHSİLLİ OLMAK TA GEREK LİSE MEZUNU OLMAZ SELAMLAR
 • Kadir KARNAK / 28 Mart 2011 12:31

  Bu Hayriye UYGUN ataisttir bildiğim kadarıyla.
 • Mücahit Basmacı / 28 Mart 2011 11:48

  Kemal Kumkumoğlu

  Kemal Kumkumoğlu daha önce zaten Pendik'i mecliste başarıyla temsil etmişti. 'Ben insanlara balık yemeyi değil, balık tutmayı öğreteceğim' sözü hafızamızda tazeliğini koruyor. Başarılar diliyorum.
 • birgül / 27 Mart 2011 18:25

  chp adayları

  arkadaşlar adaylar cidden muzzaf ya baksanaıza resimleri bille 3o yıl öncesinin resimleri yeter artık bu simalardan bıktık ya
 • BİRGÜL ASLAN / 27 Mart 2011 10:52

  CHP ADAYLARI

  HEP AYNI SİMALAR ADAY DEĞİŞİM YENİ CHP YE YENİ YÜZLER ELİF HANIM MAŞALLAH HERSEÇİM ADAY ZATEN SEÇİMDEN SEÇİME ORTAYA ÇIKAN BİR HANIM YETER ARTIK KARDEŞİM ÇEKİLMESİNİ BİLİN GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇIN LÜTFEN AMA YETER YA
 • Yasin KAYA / 24 Mart 2011 13:15

  Gençler ve bıktıklarımız

  Umarım pendikten yeni yüzlere Kazanacakları sıralardan yer verilir Yıllardır yüzlerini gördüğümüz bıktığımız insanlar artık gençlerin önünü açsa artık
 • ahmet yılmaz / 23 Mart 2011 20:11

  pendiğimiz için hayırlısı olsun
 • isa / 19 Mart 2011 09:06

  ahmet gündüz

  ahmet bey aday adaylığı çalışmalarıla ben de varım dedi.umarım sesini duyurmuştur.
 • Burak / 17 Mart 2011 08:52

  Profesyonel değil Kadrolu

  Sayın Mustafa, yorumunuzda profesyonel demişsiniz, kanaatimce saydığınız bu isimlere KADROLU, MUVAZZAF desek daha iyi olur.
 • mustafa / 16 Mart 2011 22:06

  profesyonel adaylar

  Pendiğin profesyonel adayları vardı Salih usta İsmail Haskul hüsamettin Elçi gibi...onlardan ses çıkmadı hayret aday olmayacaklarmı...
 • murat ayhan / 16 Mart 2011 21:37

  her iki yorumcu arkadaşada katılıyorum.çok faydalı oluyor adayları tanıyoruz ayrıca başka artilerden neden ses çıkmıyor...
 • Ali SANCAK / 16 Mart 2011 19:34

  Digerleri

  Diger partilerinde adaylarını görmek istiyoruz...
 • ahmet aslan / 14 Mart 2011 22:39

  teşekkür...

  değerli yayıncı arkadaşlar.aday adaylarını tanıtmanız bizim için çok faydalı oluyor.meşhur olanları televizyondan duyabiliyoruz ama ilçemizle ilgili haberleri bu siteden takip edebiliyoruz.yerel gazetelerde malesef bize ulaşmıyor.yeni adayları tarafsızca tanıtmanızı bekliyoruz.

Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
 • Evet,Memnunum
 • Hayır,Değilim
 • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar