''Saadet Partisinin Oy Oranı %65’tir''

''Saadet Partisinin Oy Oranı %65’tir''

PESİAD ziyaretinde gündemdeki konuları değerlendiren İlçe Başkanı Ahmet Türkcan, “Siyasi gündem ile ilgili ciddi çalışma yapan tek parti Saadet Partisidir” dedi.


30 Nisan 2010 09:00
font boyutu küçülsün büyüsün


Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Ahmet Türkcan, İlçe Başkan Yardımcıları Süleyman Pergel, Ramazan Akıntı, Abdüsselam Şahin, Yasin Kadıoğlu ve İlçe Yönetim kurulu üyesi Erhan Erdoğan ile beraber PESİAD’ı ziyaret etti.

İlçe Başkanı Ahmet Türkcan ile Pendik Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Cin, kısa bir süre ekonomi üzerine karşılıklı sohbet ettikten sonra, “siyaset nasıl gidiyor” sorusuna karşılık “Siyaset içinde olanlar için hep iyi gidiyor. Asıl halk tabanında nasıl gittiğini görmek lazım, bunu görmek içinde içinde bir takım faaliyetler yapmak gerekir. Maddi yönden güçlü olanlar bu faaliyetleri daha rahat yapabiliyorlar. Bu bağlamda iktidar partisi her zaman faaliyetlerini yürütüyor. Muhalefet partisi ise halkın tepki vereceği faaliyetlere tepki göstererek faaliyet gerçekleştiriyor. Saadet Partisi olarak kendi faaliyetlerimizi de planladığımız gibi tam anlamda gerçekleştirebiliyoruz.” dedi.

 

Siyasi gündem ile ilgili ciddi çalışma yapan tek parti Saadet Partisidir

Konuşmasına devam eden Türkcan, “Saadet partisinin siyaset tarzı halk tabanında makes bulmaya başlamıştır. Yapıcı muhalefet yaparak gündem ile ilgili çalışmalarda güncel atraksiyonlar üretilebilmektedir. Genel başkanımız ve genel merkezimiz bu konuda çok iyi çalışıyorlar. Demokratik açılım konusu gündeme gelir gelmez hemen bu açılıma dikkat çekmek için, partimiz açısından açılımın nasıl olması gerektiğini kamuoyuna deklere etmek maksadıyla “Barış ve Kardeşlik için Gönüllü Birliktelik“ projesini ortaya koydular. Demokratik açılım dolayısıyla siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarını gezen Sayın Beşir Atalay “Gezdiğim bütün parti ve sivil toplum kuruluşları içinde tek hazırlıklı olan Saadet Partisi’dir” demiştir. Yapılan bu proje ile hükümetin önü açılmıştır.

Yine anayasa değişikliği paketi ile ilgili yapılan ziyaretler çerçevesinde Sayın Bülent Arınç açıklama yapma gereği hissederek “Tüm siyasi partileri gezdik, anayasa değişikliği ile ilgili ciddi çalışma yapan tek parti Saadet Partisi’dir” demişlerdir. Bu kanıtlarda gösteriyor ki Saadet Partisi, Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile güncel olaylara en hızlı cevap veren, yapıcı muhalefet yapan, olayları enine boyuna değerlendiren tek kuruluştur.

 

Saadet Partisinin oy oranı %65’tir

Konuşmasında Saadet Partisinin gerçekteki oy oranların da değinen Türkcan, “Adil Gür tarafından tarafından yapılan araştırmalarda 2. Parti olarak kime oy verirsiniz sorusuna %65 Saadet Partisi cevabı vermiştir. Bu yönden bakıldığında Saadet Partisinin oy oranı %65’tir. Yine başka bir araştırmada ise Saadet Partisine asla oy vermeyeceklerin oranı ise %15’tir. Bu iki araştırma sonucuna bakılırsa Saadet Partisinin gerçekte oy oranı %65 ila %85 bandı arasındadır.” dedi.

 

Genel merkezimizin yapmış olduğu çalışmaları Pendik kamuoyuna paylaşmak görevi çerçevesinde bu iki dosyayı incelemeniz üzere başkanımız Ahmet Beye takdim ediyorum diyerek beraberinde getirdiği “Anayasa Değişiklik Paketi Görüşlerimiz” ve “Yeni Anayasa-Vesayetten Millet Egemenliğine Dönüş” konulu iki kitapçığı Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği (PESİAD) Başkanı Sayın Ahmet Cin’e verdi.
Bu haber 1,359 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar