USTA, bir yıl içinde tapusuz ev kalmayacaK

USTA, bir yıl içinde tapusuz ev kalmayacaK

CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta Aydos’ta coşkuyla karşılandı.


25 Şubat 2009 16:43
font boyutu küçülsün büyüsün


CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta Aydos’ta coşkuyla karşılandı. Aydos Saz Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Toplantıda konuşan Usta, Büyükşehir Belediyesi’nde Kemal Kılıçdaroğlu, Pendik’te de kendisinin seçilmesi durumunda ilçede bir yıl içinde tapusuz ev kalmayacağını söyledi.  

Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta, Aydos Saz Düğün Salonu’nda Ertuğrulgazi, Velibaba, Yayalar, Sülüntepe Mahalleleri’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Salonu hınca hınç dolduran vatandaşlar CHP adayını, “Usta gelecek, tapuları verecek”,  “Usta Burada Erol Kaya nerede?” sloganları ile karşıladı. Yaklaşık 2 bin kişiye seslenen Mehmet Salih Usta,  “Geçen seçim öncesi ‘3 ay içinde tapularınız hazır’ diyenler şimdi nerede, aradan 15 yıl geçti tapularınız ortada yok” dedi.  

“Bir Yılda Tapusuz Ev Kalmayacak” 

Sözleri sık sık vatandaşların sloganları ile bölünen Usta, “Büyükşehir Belediyesi’nde Kemal Kılıçdaroğlu, Pendik Belediyesi’nde Mehmet Salih Usta dönemi başlarsa tapu sorunu kalmayacak” derken “Şeref ve namus sözü veriyorum, siyasetçi lafı değil, adam sözü olarak söz veriyorum. Erol Kaya sözü değil. 29 Mart’tan sonra tapusuz ev bırakmayacağım. Yapılacak olan seçimde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kemal Kılıçdaroğlu dönemi başlarsa en geç bir yıl içinde bu bölgede tapusuz tek ev kalmayacak. Kılıçdaroğlu ile beraber bu işi sona erdirip törenle tapularınızı dağıtacağız” diye de ekledi. 

Soruları cevaplayan başkan adayı Usta “Uygulama yetkisinde İBB’ye bağlısın. Bir yıl içinde tapuları vereceğiz. Kemal Kılıçdaroğlu ve Usta kazanırsa hiç şüpheniz olmasın; namus ve şeref borcu.. Ayrım yapmadan herkesi kucaklayacağım ve rozetimi çıkartacağım. 15 yılda 8 milyar dolar bütçe kullandılar. Sizlerin bütçesini nerelere kullandıkları ortadadır. Belediyeler vatandaşların doğumundan ölümüne sorumlu olan kurumdur. Pendik halkı yok bu harcanan paraların içinde yok.” diye konuştu.  

CHP Pendik Belediye Başkanı Adayı Mehmet Salih Usta, Belediye Meclis Üyesi Adayları Mustafa Uzunkaya, Cafer Yıldız ve Muhammet Gülenç’in de bulunduğu toplantıya katılanlardan 29 Mart günü destek istedi.  

Usta, “Buradan yüzde 100 oy bekliyorum, Aydos tepesinde esen rüzgar ile 15 yıldır Pendik Belediyesi’ni yöneten zihniyeti süpürelim. Hizmet önceliğimiz belediye hizmetlerinden bugüne kadar doğru dürüst hizmet almayan bölgeler olacaktır. Aydos Bölgesi de bu bölgelerden biri. Bizim dönemimizde Kadıköy’de olan her şey Pendik’te de olacak” dedi.
Bu haber 1,600 defa okundu.

Yorum ekleYorum ekle


Yorumlar (6)
 • KADİR KAPLAN / 26 Şubat 2009 17:01

  BIRAK BU İŞLERİ

  SEN PENDİĞİ SOYMAYA GELİYORSUN PENDİK HALKI SENİ BİLİYOR ÇETELER HEPSİ ETRAFINDA YALAN VAATLERDE BULUNUYORSUN KAZANAMAZSIN 3.DÖNEMİN YİNE KAZANAMAZSIN BIRAK GİT CHP Yİ BIRAK ADINI LEKELEME SİZLER MENFAATÇİSİNİZ BIRAKIN HALKI KANDIRAMAZSINIZ....
 • aydoslu / 26 Şubat 2009 07:37

  hayırlısıyla kazanacaksın başkanım

  bu dönem partiye değil şahısa verecem hep partiye oy verdik ayrımcılık particilik yapıldı bu dönem oylarımız mehmet salih ustanındır çevremde mehmet salih usta konuşuluyor hayırlısı diyorum
 • SAMET / 26 Şubat 2009 02:12

  BENDE İSTEREM

  Sayın usta her selam verdiyine bir şeyler vaad ediyon.belediye başkanı olunca MİLLİ GÜRÜŞÜ benimseyeceyini vaad et oyumsizedir.Karşılaşırsak size soracam bu surede düşünün....))))))
 • Muro / 26 Şubat 2009 01:21

  ZORA DUSEN TAPUYA SARILIYOR!

  Arkadaslar haberi iyi okudunuz degilmi, sayin USTA Kilicdaroglunun kazanmasi halinde tapulari verecegini soyluyor, Kilicdaroglu kazanamassa tapu falan yok. Simdi size soruyorum, Istanbulda Kilicdaroglunun kazanma sansi kac? yuzde 25i gecmez. Simdi soruyorum tapulari aldinizmi? Alamadiniz. Yani tapu icin oy verisseniz, oylariniz bosa gider. Cunku AKP buyuksehiri silme goturecek!
 • aydoslu kemal / 25 Şubat 2009 17:47

  saçmalama

  Geldin salona bol bol vaat verdin . Kim ne derse evet diyorsun.
  Sana nasıl inanalım ki.
 • pendikli / 25 Şubat 2009 17:02

  gülümse pendik

  CHP İLÇE BAŞKANLIĞINA
  gülümse pendik sloganını heryere atmışsınız.ama hiç www.gulumsependik.com internet sitesine baktınızmı ak partinin ve başka partilerin bolca reklamı yapılmış,hatta chp hakkında eleştiri haberi bile var.işi biraz düzgün yapalım.

Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
 • Evet,Memnunum
 • Hayır,Değilim
 • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar