Tarık SELAMET

Tarık SELAMET


16 Şubat 2016
font boyutu küçülsün büyüsün

Terör


Değerli dostlar bugün olaylara bir hikaye projeksiyonundan bakarak değerlendirme yapmanızı istiyorum.

Hikaye buya; bundan seneler önce gözünü hırs bürümüş bir kral varmış, dünyayı ele geçirmek ve bütün dünyayı kendi egemenliği altına almak istiyormuş bunun içinde gözünü budaktan esirgemeyecek askerlere ihtiyaç varmış. Ama bu askerleri nereden bulacakmış. Ülkesinde ki bütün bilgeleri toplayıp fikirlerini sormuş. Hepsi sırayla fikirlerini söylemiş içlerinden biri efendim demiş askerleri yüz kat büyük gösterecek aynalar yaptırın ve askerlere bir ziyafet verin, bu ziyafetin özel yemeklerden ibaret olduğunu bu yemekleri yiyenlerin devlerden daha büyük ve güçlü olacağını ve bütün düşmanlarını yenebileceklerini söyleyin. Ziyafetten sonra askerlere kendilerini bu aynalarda seyrettirirsiniz olur biter demiş.

Bu fikir Kralın ve diğer bilgelerin de hoşuna gitmiş ama içlerinden biri buna itiraz edecek olmuş ve efendim pek akıllıca görünmüyor müsaadenizle anlatayım demiş, demiş ama işine gelmeyeni Allah?ın hangi kulu dinlemiş ki kral dinlesin. Duymazlıktan gelmiş bilgenin sözlerini.

Zaman kaybetmeden aynalar hazırlanmış ziyafet sofraları kurulmuş ve ziyafet çekildikten sonra askerlere kendileri dev aynalarında seyrettirilmiş. Derken kendilerini dev aynasında gören askerlere bir cesaret gelmiş, yenilmez olacakları kanaati uyanmış.

Ve hareket başlamış askerlerin geçtiği yerlere aynalar yerleştirilmiş, derken askerler saldırı yapacakları düşman askerleriyle karşı karşıya gelmişler. Kralın askerleri yaya, saldırı yapacakları ülkenin askerleri zürafaların üzerinde savaş başlamış. Ne mi olmuş, zürafalı askerler kendilerini dev aynasında gören kralın askerlerini ok yağmuru ve kılıç darbeleriyle bozguna uğratmışlar, kral ne olup bittiğine anlam veremiyormuş, olanları düşünürken dinleme gereği duymadığı bilge aklına gelmiş, keşke dinleseydim diye düşünmüş.

Kral pişman ve hayal kırıklığıyla sağa sola koşuştururken kalbine bir ok isabet etmiş ve yere yığılmış o anda yanında birisi belirivermiş bakmış sözünü dinlemediği bilge, üzgün bir yüz ifadesiyle kendisine bakıyormuş. Bilge eğilmiş yerden bir şey almış ve krala yaklaşmış. Kral bakmış kocaman bir dev yerde yatıyor, kalbinde devasa bir ok onu sonsuzluğa yolcu ediyormuş.

Dünyayı ele geçirmek için yaptırttığı dev aynasında kendisinin kocaman bedenini pişmanlık içerisinde izleyerek hayata gözlerini yummuş.

Evet dostlar dedim ya bu bir hikaye, benim çıkardığım ders, acaba bu ABD, AB Türkiye?ye dev aynası tutarak terör okunun ülkemizin kalbine saplanmasını sağlamış olmasın?

Siz nasıl yorumlarsınız bilemem ama bana göre sanki etrafımız dev aynalarıyla ve de kendini bu dev aynalarında  görenlerle  çevrilmiş gibi?

Takdir sizin?

Kalbinizin sahibine emanet olunuz.
Bu yazı 241 defa okundu.Yorum ekleYorum ekle
Yorumlar


  Henüz yorum yapılmamış

Bu yazarın diğer yazıları


Anket

İnternet sitemizin tasarımından memnun musunuz?
  • Evet,Memnunum
  • Hayır,Değilim
  • Daha iyi olabilir

En Çok Okunanlar